“Be a GDG, be a hero.” Sloganıyla ortaya çıkan Google Developers Groups’un dev etkinliği DevFest 4 aralık 2016’da ücretsiz olarak ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor.

poster_v2GDG daha önceki DevFest ve Android Geliştirici Günleri etkinlikleri ile yazılım dünyasına büyük ses getirmişti. DevFest etkinlikleri her sene festival havasında geçen, tüm dünyadaki GDG’lerin organize ettiği güncel Google teknolojileri ve yeni teknolojiler hakkında bir dizi çalıştayların ve konuşmaların yapıldığı keyifli bir organizasyon. Kod yazmaya, teknolojik gelişmeleri takip etmeye, bildiklerinizi aktarmaya ve teknolojiye meraklı yeni insanlarla tanışmaya istekliyseniz DevFest sizin için enfes bir fırsat sunacaktır.

b

DevFest'15 İstatistikleri

DevFest’15 İstatistikleri

Mobil Teknolojiler, Web Teknolojileri, Arayüz Programlama, Programlama Dilleri, Yazılım Mimarisi, Test, Start-up, Kullanıcı Deneyimi (UX) gibi alanlardaki teknolojik gelişmeler DevFest’16 Ankara’da öne çıkan konuları oluşturuyor.

Etkinliğe konuşmacı ya da katılımcı olarak başvurmak mümkün. Geniş bir konuşmacı listesine sahip olan Devfest’16 Ankara’da Özlem Pasin, Barış Yesugey, Özkan Ekşi, Umut Demirezen, Okan Alper, Emre Yılmaz, Buğra Ayan, Engin Polat, Celil Bozkurt, İbrahim İşgüzar, Selçuk Kiraz, Soner Anafarta, Fatih Aksel, Güray Yıldırım, Ömer Çıtak, Buğra İşgüzar, Selçuk Uzunsoy, Mehmet Demircioğlu, Nuran Akkoyun, Alper Nebi Kanlı, Sinan Yılmaz ve Pınar Soyata konuşmacılar arasında yer alıyor.

GazeteBilkent ailesinin de yakından takip ettiği Google Developer Groups etkinlikleri, eğlenceli olduğu kadar genç girişimcilere yeni kapılar açabilecek nitelikte. DevFest’in içeriğinde konferanslar haricinde, sürpriz etkinlikler ve yarışmalar da var.

GazeteBilkent ailesi olarak bir kere daha bu dev organizasyonun basın sponsorluğunu yapmaktan gurur duyuyoruz. Ayrıntılı bilgi ve katılım için, DevFest 2016’nın web sitesine bakabilirsiniz.

http://devfest.gdgankara.org/

 

Gazetebilkent’in GDG etkinlikleriyle ilgili yazıları:

http://www.gazetebilkent.com/2014/01/13/android-developers-days/

http://www.gazetebilkent.com/2014/05/07/android-gelistirici-gunleri/

http://www.gazetebilkent.com/2014/05/21/android-gelistirici-gunlerine-katilim-2000-i-asti/

http://www.gazetebilkent.com/2015/03/17/android-gelistirici-gunleri-2015-cok-yakinda/

 

Leave a Reply

Yazıcı Tamiri Sigma Defence Ankara Kız Yurdu