Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ve Endless Abroad

Yurt dışına çıkmak çoğu insanın hayalidir. Hele de Türkiye’de yaşayanlar için yabancı ülkeler, özellikle Amerika ve Avrupa ülkeleri her zaman ilgi çekici olmuştur. Eğer bu satırları okuyorsanız siz de yurt dışına çıkmayı düşünüyorsunuzdur ya da en azından bilgi sahibi olmak istiyorsunuzdur. Yurt dışına çıkmanın birçok yolu mevcutken bu yazıda eğitim için yurt dışı fırsatlarını ve şirketlerini değerlendireceğim.

Kafanıza yurt dışına çıkma fikrini iyice yerleştirdikten sonra düşünmeniz gereken belli başlı şeyler olacaktır. Bunların başında karakter ve kişilik analizi gelmektedir. Kendinize şu soruları sorup, cevabını net bir şekilde almalısınız. Ben kimim? Eğitim durumum ne? Maddi imkânlarım hangi durumlara elverişli? Hangi ülkeye gitmem benim için daha avantajlı? Bu soruları sorarken bir yandan da cevaplarınızı not etmelisiniz.

Bu soruları cevapladıktan sonra bir yurt dışı eğitim danışmanlığı şirketine gitmelisiniz. Türkiye’de bu işi yapan onlarca şirket mevcut. Bu noktada şirket seçiminizi güvenilir bir şirketi seçerek yapmalısınız. Şirketlerin güvenilirliğini araştırıp, ona göre gitmelisiniz. Bu noktada benim çok yakından tanıdığım Endless Abroad isimli şirketi size önerebilirim. Ayrıca internet siteleri üzerinden ücretsiz danışmanlık da yapıyorlar. Bilgilerinizi oradan kolaylıkla iletebilirsiniz.

Gittiğiniz eğitim danışmanlığı şirketi size kriterleriniz doğrultusunda bir öneri listesi çıkaracaklardır. Bu öneri listesini siz de ayrıca incelemelisiniz. Yukarıda da geçtiği gibi şirket güvenilirliği bu noktada ön plana çıkmaktadır. Bazı şirketler 5-10 dolar daha fazla para kazanabilmek için sizi pahalı okullara göndermeye çalışabilir. Bu noktada ekonomik kaygılar devreye giriyor. Fakat güvenilir şirketler sizin istekleriniz doğrultusunda en uygun okulları size sıralayacaklardır.

Bu noktada size önerilen okulları (bunlar dil okulu da olabilir, yüksek lisans için üniversite de olabilir) o ülkenin de yerel internet sitelerinde araştırmanız sizin için çok faydalı olacaktır. Sonuçta para ve zaman harcayacaksınız ve bu işin sonunda güzel bir sonuç elde etmek isteyeceksiniz. Bu noktada eğitim danışmanlığı şirketiniz ile kolayca irtibata geçiyor olabilmeniz size çok faydalı olacaktır.

Yurt dışı eğitim ücretleri, istisnalar dışında, yüzde 90 benzerlik göstermektedir. Yani bir şirketten diğerine çok fazla ücretler değişmemektedir. Değişen şey hizmet kalitesidir. Örneğin, piyasada aynı paraya çok fazla sayıda ayakkabı bulmak mevcut ama siz gidip en beğendiğiniz ayakkabıyı alıyorsunuz çünkü o ayakkabı size daha rahat geliyor. Aynı şekilde bütün şirketleri gezerek size en yakın gelen şirketi tercih etmeniz, daha iyi olacaktır. Gittiğiniz ülkede size kendi evinizdeki güveni verecek şirketleri tercih etmelisiniz.

Yöneticilerini yakından tanıdığı Endless Abroad, Londra’da da ofisi bulunan birkaç Türk şirketinden biridir. İngiltere’ye gitmek isteyenler için bu çok büyük bir fırsat. Çünkü, şirket 7/24 iletişime geçme ve bir sorunla karşılaşıldığı zaman en hızlı şekilde çözüme kavuşturma konusunda güven veriyor. Ayrıca ofislerinde ikram ettikleri Türk kahvesi de cabası.

Endless Abroad şirketi İngiltere, Amerika, Malta, Kanada, İrlanda, Almanya, İspanya, İtalya, Avustralya ve Rusya gibi ülkelerde hizmet vermektedir. Hizmetleri arasında Dil okulları, Lisans-Yüksek Lisans eğitimi, Work and Travel, Erasmus Staj gibi hizmetler bulunmaktadır.

Kararınızı verdikten sonra kayıt için tekrardan anlaştığınız şirketin ofisi ile iletişime geçeceksiniz. Umarım yurt dışı size mutluluklar getirir.

Bu noktada internet üzerinden çok fazla sayıda şirkete ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için www.endlessabroad.com.tr

 

Leave a Reply