Geçtiğimiz hafta perşembe günü yayınlanmış olan “Haydi Evlenelim” başlıklı yazımda ‘kızlı-erkekli evler’ konusuyla ilgili bir yorumda bulunmuştum. Başbakana ait olduğu iddia edilen söylemlerin yalan haber olduğunu iddia etmiştim. Sözlerimin kaynağı hükumet sözcüsü Bülent Arınç’ın yapmış olduğu açıklamalardı. Ancak gelmiş olduğumuz nokta gösteriyor ki haber aslında yalan değilmiş.

Başbakan hakikaten bu sözleri söylemiş.

Öncelikle yapmış olduğum yorumlardan ötürü bütün Gazete Bilkent okuyucularından özür diliyorum. Aynı zamanda çok iyi bir ders aldığımı da belirtmek istiyorum.

Almış olduğum ders, AK Parti hükumetinde hükumet sözcülerinin her hangi bir vasıflarının olmadığıdır.

Bizim bildiğimiz sözcülerin açıklamaları gerçekleri yansıtır ancak anlıyoruz ki AK Parti hükumetinde gerçekler sadece başbakanın sözleridir. Buradan dilediğim özür ile birlikte hükumet sözcüsü sayın Arınç’a bir çift laf etmek istiyorum.

Başbakanla dava arkadaşlığınız belki 20-25 yıl öncesine kadar dayanıyor. Bunu biliyor ve saygı duyuyorum. Bununla beraber, eğer sizin hükumet sözcüsü olarak söylemlerinizin parti içerisinde bir değeri yoksa lütfen bu sıfatı kaldırın. Göreviniz sadece başbakan yardımcılığı olarak devam etsin. Aksi takdirde bizler, sizin ağzınızdan çıkan sözcükleri gerçek bilip haber yapmaya çalışıyoruz. Netice ise çok üzücü.

Söylenen sözlerin bir değeri olmalı ki taşıdığınız sıfatların ve mevkilerin de bir değeri olsun. Son olarak bir kez daha özürlerimi tüm kamuoyuna açıklamak istiyorum.

 

İlgili yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.gazetebilkent.com/2013/11/07/haydi-evlenelim/

 

Saygılarımla.

 

Leave a Reply