Bir dönemin daha sonuna gelirken bir yandan ödevleri, projeleri bitirme telaşı diğer yanda finallerin gerginliği sardı dört bir yanımızı. Bu yoğun dönemde ön kayıtları atlamamanız için hatırlatmakta fayda var diye düşündük.

Bölüme yeni geçmiş, yani 2015-2016 bahar dönemi lisanstaki ilk öğretim dönemi olacak öğrencilere dersler otomatik yüklenecek fakat ilk dönem harici bütün lisans öğrencileri için ön kayıtlar büyük avantaj. Bir sonraki akademikdönemde almak istediğiniz zorunlu ve seçmeli dersleri ön kayıt döneminde listenize eklemeniz sayesinde ders kayıtları sırasında bu dersler kotalarına ve ders saatlerine göre yüklenmiş bir şekilde karşınıza çıkar ve bu size büyük bir öncelik sağlamış olur. Ön yükleme ekranıBence her öğrenci için büyük önem taşıyan ön kayıtlar, 11 Aralık Cuma günü başladı ve 28 Aralık Pazartesi gününe kadar devam edecek. SRS üzerinden yapılacak ve bahar dönemindeki ders programınızı oluşturmanızın ana unsurlarını taşıyacak olan ön kayıtlarda eklediğiniz her dersin yükleneceği gibi bir garanti tabii ki yok fakat 2 günlük ders kayıtlarına bomboş bir programla girmektense bazı derslerinizi almak açısından önceliğe sahip olmak yeri geliyor kritik öneme sahip olabiliyor.

Yapılan ön kayıtlara göre oluşacak olan ders ön yüklemeleri 22 Ocak Cuma günü saat 17.30’da açıklanacak. 27 Ocak Çarşamba günü başlayacak bahar dönemi için ders kayıtları ise sistemin bize vereceği saatlerde 25 ve 26 Ocakta gerçekleşecek. Şimdiden keyifli ve başarılı bir dönem dilerim.

Leave a Reply

Yazıcı Tamiri Sigma Defence Ankara Kız Yurdu