Verona’da Juliette’in evi her sene birçok insana en güçlü aşk hikâyesinin bir parçası olma şansı verir. Yüzbinlerce turist Romeo aşkını ilan ederken Juliette’in durduğu balkonu görmek ister. Shakespeare’in anlatısı, gerçeklikle buluşur ve insanlar kendilerini yaşamak istedikleri bir rüyada bulur, inanılmaz bir haz duyarlar. Bu haz, hikâyenin, şehrin ve sanatın gücünden gelir.

49274_Verona-Juliets House-iStock_000016820652Small

Bu sene batının en meşhur aşk hikayesinin yaşandığı şehir modayla buluştu. İtalyan iç giyim markası Intimissimi, koleksiyonunu Arena di Verona’da muhteşem bir şovla tanıttı. Romeo ve Juliette’in şehri, Intimissimi on Ice’a ev sahipliği yaptı. Carolina Kostner ve Stéphane Lambiel’in de içlerinde bulunduğu buz pateni kadrosu ve ünlü şarkcıcı Ellie Goulding gösterinin dikkat çeken isimlerinden oldu. Yeni koleksiyon için baştan çıkarıcı bir reklam yapıldı.

immagine_prodotto_youtube_2420

Operayla pop müziğin, buz pateniyle modanın dansından romantizm, cesaret ve neşe doğdu. 9-10 Ekim’de dünyaca ünlü buz patencileri ve modeller Verona’da bir araya geldi. Intimissimi’nin 2016 sonbahar-kış koleksiyonundan esinlenerek hazırlanan kostümler buz pistini olabildiğine ısıttı. Kostümlerin tasarımcısı tabii ki Patricia Field oldu. Modayla buzun, operayla pop müziğin birleşimi sanata ve modaya yepyeni bir renk kattı.

Intimissimi-on-ice-Opera-Pop_980x571

“Intimissimi Buzda” projesinin şiirsel özü insan kalbinin sıcaklığıyla soğukkanlılığın karmaşasından doğmuş. Intimissimi on Ice’ın bu seneki teması “Gölgeler ve Işıklar, Arzudaki Gizem”di. Operada bir aşk hikayesi anlatılmış. Karanlık, aşktan gelen güçlü enerjiyle parçalanmış. Bir çiftin uyumu ve yarattığı armoni resmedilmiş. Yapımcılar iki perdelik gösteride insan ruhunun sıcak gerilimi, uyumla gelen huzuru, rüyaların gücünü ve dansın estetiğini bir araya getirerek modern zamanın en güçlü gösterilerinden birini yaratmayı başarmışlar. Geleneksel ve güncel sanatı harmanlayıp aşkın gücünün asla azalmayacağını buz üzerinde kanıtlamışlar.

Byk_MA7p_IMAEi1_KP

19194403123_b2f80cebcf

Intimissimi, yaratıcılığıyla modaya yeni bir soluk getirmiş oldu. Kostümleri arka plana atmadan seyircilere tüm zamanların rüyasını yaşattı. Yapımcıların da dediği gibi: “Buz hiç bu kadar sıcak olmamıştı.”

patriciafield_intimissimi7-2015c

 

 

Leave a Reply

1 comment

  1. Suzan Bektaş

    Gökçen’ciğim seni kutluyorum. Yine çok güzel anlatmışsın görsellik harika
    Keşke bu muhteşem gösteriyi Ankara’da da izleyebilseydik.

Yazıcı Tamiri Sigma Defence Ankara Kız Yurdu