Bilkent’te Mülteci Ailelere Kış Yardımı!

Bilkent Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri’nden birisi olan Umudun Yurttaşları Projesi (UYP) Ankara’da -özellikle Önder mahallesinde- yaşam mücadelesi veren Suriyeli ailelere yönelik Türk Kızılayı destekli yardım kampanyası başlattı!

Ankara’da kış mevsimi bir hayli sert geçerken, mülteci aileler çok zor şartlar altında hayatlarını sürdürmeye gayret ediyorlar. Kimi evlerde ısıtma sistemini bir kenara bırakalım, halı, perde bile yok ve hatta bazı evlerin camları bile kırık. Bu evlerde yaşam mücadelesi veren aileler, Ankara’nın göbeğinde bir yardım eline muhtaç bir vaziyet içerisindeler.

Şu sıralar soğuktan tir tir titreyen çocukların, hayatta tek suçu savaş alanında dünyaya gelmek olan ve gözyaşları bir türlü dinmeyen masum bebeklerin sessiz çığlıklarına ses vermek için, onlara en azından bir “umut” olabilmek için “Umudun Yurttaşları” yardımlarınızı bekliyor.

UYP gönüllülerinin objektifine takılan Önder mahallesinde yaşayan ve çevresinde neler olup bittiğinden habersiz, meraklı gözlerle bakan bir masum

UYP gönüllülerinin objektifine takılan Önder mahallesinde yaşayan ve çevresinde neler olup bittiğinden habersiz, meraklı gözlerle bakan bir masum

Bilkent Üniversitesi Merkez Kampüs A binası önündeki havuzun yanında 25-26-27 Ekim 2016 tarihlerinde Türk Kızılayı-UYP işbirliğiyle kurulan yardım çadırında tüm miktarlardaki nakit bağışlarınız kabul edilmektedir.

Bağışlar karşılığında güvence sağlamak amacıyla Türk Kızılayı tarafından fatura kesilmektedir. Yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşma sürecinde UYP gönüllüleri ve Kızılay çalışanları bizzat rol alacaklardır. Yardımların ulaştırılması konusunda destek olmak isteyen ve dağıtıma bizzat şahitlik etmek isteyen herkese bu imkan sağlanacaktır.

Yoksul ailelerin düşmanı sert ve halden anlamaz kışın soğuğunda yetim bir çocuğun yüzünde sıcak bir tebessüm olmak için yardımlarınızı bekliyoruz.

Ankara’da Suriyeli bir aile, UYP gönüllülerinin ziyareti ve yardımları ile tebessüm ederken.. “Ev” dedikleri yerde oldukça kötü durumda olmalarına rağmen umutlarını koruyorlar. (Suları olmadığından boş şişelere doldurarak eve su taşıyorlar)

Kampanyadan toplanacak gelirlerle şu ihtiyaçlar karşılanacaktır:

Soba

Battaniye

Kömür

Doğalgaz

Halı ve diğer ihtiyaçlar…

Din, ırk, renk, dil ayrımı gözetmeksizin insanlık adına bir “umut” olabilmek için Umudun Yurttaşları sizi bu kampanyaya davet ediyor!

14680528_1800758470147012_4058998111564687231_n

Leave a Reply

Yazıcı Tamiri Sigma Defence Ankara Kız Yurdu