logo

Merhabalar. Öncelikle bize biraz kendinizden bahseder misiniz?
Merhabalar, ben İlkercan Özgür. Siyaset Bilimi öğrencisiyim. Şu an hazırlık okuyorum. Bilkentli Kartallar Kulübü’nün başkanlık görevini yürütüyorum.

Ne zamandan beri kulübün başkanlığını yapıyorsunuz?
Bu dönemin başında kulübün yönetim kurulu başkanı oldum. Benden önceki başkan mezun olacağı için kulübün başkanlığını ben devraldım.

Bize biraz kulübünüzden bahsedebilir misiniz?
Kulübümüz 1990 yılında kurulmuş, okulumuzun köklü kulüplerinden biridir. Bizim şu anki amacımız, kulübümüzü Bilkent Üniversitesi’nin en etkin ve önde gelen kulüplerinden birisi haline getirmek.

Kulüp olarak ne gibi faaliyetlerde bulunuyorsunuz? Gelecekte ne gibi etkinlikler yapmayı planlıyorsunuz?
Bilkentli Kartallar olarak, Beşiktaşımızın maçlarını Ankuva/Rollhouse’da izliyoruz. Mayıs ayında etkinliklerimizi artırmayı planlıyoruz. Öncelikle, 19 Mayıs’ta Anıtkabir’e gitmeyi düşünüyoruz. Mayıs ayının son haftasında, Beşiktaşımız’da uzun yıllar ter dökmüş ve taraftarın unutmadığı birkaç ünlü futbolcuyu okulumuza getirerek Bilkent’te daha önce yapılmamış bir etkinliği gerçekleştirmek istiyoruz. Bu konuyla ilgili görüşmelerimiz halen devam ediyor.

181031_374364029279214_1122380075_n

Üniversitemizin Beşiktaş taraftarlarından, kulübünüz için neler bekliyorsunuz?
Biz Bilkentli Kartallar adının hak ettiği yerlere gelebilmesi için yoğun çaba sarfediyoruz. Bu çabaların başarıyla sonuçlanabilmesi için okulumuzdaki Beşiktaşlı arkadaşlarımızın yaptığımız etkinliklere katılarak bizden desteklerini esirgememeleri gerekir. Bu şekilde aktif üye sayımızın artmasını sağlayarak bize önemli bir destek vermiş olacaklardır. Beşiktaşlı arkadaşlarımız Bilkentli Kartallara sahip çıkmalı ve ön yargılarını kaldırmalıdırlar. Herkesin Bilkentli Kartalları konuştuğu, güzel günler göreceğimize inanıyorum.

Topluluğun Facebook sayfası için:
https://www.facebook.com/groups/531131946897357/

İletişim için:
ilkercan.ozgur@ug.bilkent.edu.tr

Leave a Reply