“Bilkent’in Tilkileri” Uçmaya Başladı

Muggle Quidditch hakkında temel bilgiler için:

http://www.gazetebilkent.com/2015/09/15/bilkent-quidditch-toplulugu-etkinliklerine-basliyor-gelin-birlikte-ucalim/

Bilkent Quidditch Topluluğu çatısı altında kurulan, Bilkent’in ilk resmi Quidditch takımı Bilkent Foxes olarak ilk hazırlık maçımızı Hacettepe Üniversitesi’nin Quidditch takımı olan Hacettepe Phoenix ile Bilkent’te gerçekleştirdik. Başından sonuna kadar kıran kırana geçen, her anı heyecan, rekabet ve eğlence dolu mücadeleden galip ayrılan taraf 180-170 ile Hacettepe Phoenix oldu. Şimdi de bu keyifli maçın öyküsünden kısaca bahsedelim:

Maça başlarken kağıt üzerinde kesin favori yaklaşık 8 ay önce kurulmuş olan, Türkiye Quidditch Kupası ve Türkiye Quidditch Ligi tecrübesi olan Phoenix’ti. Nitekim en önemli oyuncularından kovalayıcı Sertaç Bilkent’e gelememişti, kaptanları Okan’ın ise maçta oynamayacağını söylemesi ile bizim kaptanımız Halil de maçta oynamamaya karar vermişti. Maç başlarken Merkez Kampüs Çim Saha’da “Tutucu: Batuhan, Kovalayıcı: Cenk-Ece-Okan, Vurucu: Kaan-Zeynep”’ten oluşan muhteşem ilk 6’mız vardı. Maçtan önceki atmosfere bakılırsa oldukça rahat bir maç oynayacağını düşünen Phoenix oyuncuları karşılarında, düzenli antrenman yapmaya başlayalı bir ay bile olmamasına rağmen oldukça güçlenmiş bir Bilkent Foxes buldular. Tutucumuz ve kovalayıcılarımızın arka arkaya sayılarıyla farkı açarken vurucularımız da rakip hücum oyuncularını hooplara bile yaklaştırmıyordu. Maça oldukça iyi bir başlangıç yapan takımımız 60-10 önde giderken Phoenix kaptanı Okan’ın, farkın daha da açılmasını engellemek için oyuna girmesiyle kaptanımız Halil de oyuna dahil oldu ve vurucu performansını yüksek seviyede tutmaya devam etti. Phoenix, Okan’ın girişiyle farkı biraz azaltsa da takımımız oyun hakimiyetini devam ettirirken en önemli kovalayıcılarımızdan Cenk’in tecrübesizlik nedeniyle kırmızı kart görmesiyle hücumda fiziksel olarak güçten düşmeye başladık. Bu şanssız kırmızı karta rağmen savunma performansımız ile snitch ve arayıcılar oyuna girdiğinde 140-90 ile üstünlüğümüzü koruyorduk. Bu dakikalarda arayıcımız snitchi yakalasa takımımız 30 puan daha alacak ve maçı kazanacaktı. Ancak Hacettepe Phoenix maçın sonları yaklaştıkça tecrübe ve kondisyon üstünlüğünü konuşturarak farkı kapatmaya başladı ve tam da skoru 140-110’a getiren sayıyı yaparken Phoenix arayıcısı snitchi yakaladı. Bunun sonucunda maç 5 dakikalık uzatmaya giderken, uzatmada iki takımın da 3’er sayı yapmasıyla 170-170 ile ikinci uzatmaya geçildi. Snitch yakalanınca veya taraflardan biri sayı yapınca bitecek ikinci uzatmanın başlangıcında, orta sahadaki Quaffle’a koşan rakip takımın en hızlı oyuncusu Kadir Quaffle’ı kontrol etmeyi başardı ve henüz tamamen yerleşememiş savunmamızdan sıyrılarak sayıyı yapıp maçı 180-170 ile Phoenix’e getirdi.

Maçtan sonra Foxes ve Phoenix oyuncuları bir arada.

Maçtan sonra Foxes ve Phoenix oyuncuları bir arada.

Maçtan sonra takımca çok mutluyduk. Her ne kadar kıl payı kaybetmiş olsak da bu maçın bize gelecek için nasıl bir motivasyon ve özgüven sağladığı aşikardı. Çok yeni kurulmuş bir takım olarak önemli oyuncularının yokluğunda bile bizden daha güçlü ve tecrübeli Phoenix’e karşı maç boyunca skoru kontrol etmiş, son saniyede gelen sayı ile gidilen uzatmalarda da maçı sadece 1 sayı farkla kaybetmiştik.  Phoenixli dostlarımızın takımımız hakkındaki olumlu yorumlarının ardından kaptanımız Halil’in yaptığı motivasyon konuşması bizi her antrenmanda daha sıkı çalışma ve gün be gün daha iyi olma isteğimizi perçinledi. Bilkent Foxes olarak her maçta daha iyisini yapacağımıza ve adım adım zirveye tırmanacağımıza inanıyoruz. Bekle Bizi Quidditch dünyası, geliyoruz!

Bilkent Quidditch Topluluğu Facebook Sayfası : https://www.facebook.com/BilkentQT

Bilkent Quidditch Topluluğu Twitter: https://twitter.com/bilkentqt

Leave a Reply

Yazıcı Tamiri Sigma Defence Ankara Kız Yurdu