“They were all dead” O karanlık gizemli şehri gezerken Max’den duyduğumuz ilk sözlerdi. Rockstar’ın 2001’de piyasaya çıkıp çok büyük beğeni toplayan Max Payne uzun zaman unutulmayan bir oyundu. Hikaye anlatımının derinliği, bullet-time gibi TPS oyun türüne kattığı özellikler ve tabii ki Max Payne’in karizması bizleri oyunun karşısında kilitlemişti.

GTA gibi birçok efsaneyi bizlere kazandırmış Rockstar şu sıralar bir taraftan GTA 5’i geliştirirken diğer taraftan Max Payne serisine canlılık getiriyor. Max Payne 3’ü şu sıralar görücüye çıkarmaya hazırlanan Rockstar, serinin ilk oyununu da Android ve iOS’a uyarlamakla da uğraşıyor. Hatırlarsanız benzer şekilde Rockstar, GTA III’ü de Android ve iOS’a uyarlamıştı ve seriye yeni bir soluk getiren bu oyunu yeniden oynama bahanesi bulmak, ben dahil birçok oyuncuyu sevindirmişti.

Oyunun 12 Nisan’da iOS, 26 Nisan’da Android için çıkacağı söyleniyor. Max Payne 3’ün de çıkması gündemde olduğu düşünülürse, bu oyunun Max Payne 3 için reklam niteliğinde olduğunu söylemek mümkün. Zaten oyunların veya filmlerin reklamlarının basit telefon oyunlarıyla veya flash-tabanlı oyunlarla desteklenmesi alışık olduğumuz bir şey ama Rockstar GTA 5 ve Max Payne 3’ün reklamını, serilerin eski oyunlarını Android ve iOS’a uyarlayarak yapıyor. Bu durumdan şikayetçi miyiz? Tabii ki hayır.

Leave a Reply