Bir Sunucuda En Fazla Kaç Oyuncu Olabilir

Online oyunlar birçoğumuzun günlük hayatının vazgeçilmez bir parçası. Kimimiz küçük kaçamaklarla gerek Facebook üzerinden oynanan oyunlarla, gerekse de haxball gibi bağımsız oyunlarla eğleniyor, kimimiz Battlefield ve Call Of Duty gibi oyunlarla aksiyon ve taktiğe doyuyor, kimimizde World Of Warcraft gibi MMORPG’lerle fantastik dünyalara yolculuğa çıkıyoruz. İşte hayatımıza zaman zaman renk katan bu oyunlarla ilgili bir rekora imza atıldı.

vg247’nin haberine göre, Guinness rekorlar kitabına, tek sunucuda 250,000 oyuncuyu barındırmayı başaran bir oyun adını yazdırdı, World Of Tanks. Takım ve taktik bazlı bir online oyun olan World of Tanks, adından da anlaşılacağı gibi tanklar üzerine kurulmuş bir oyun ve 2. Dünya Savaşı’na yakın dönemlerdeki tanklar yardımıyla oyuncuların kapışmasına imkan veriyor. Haberde belirtilene göre, Kasım ayında oyunun Rusya’daki sunucusunda, 250,000 oyuncu aynı anda oyunu oynamış ve bu gelişmeyle World of Tanks bir önceki rekoru(91,311) bir hayli yukarı çekmiş.

Türkiye’de de zevkle oynanan World of Tanks, görünüşe göre bu başarısıyla bir hayli ilgi toplayacak ve ilerleyen yıllarda popülerliğini artırmaya devam edecek.

Leave a Reply