Snapchat, Sessiz Sedasız İsrail’deki Bir Startup Şirketini Satın Aldı!

cimagine

Snapchat, şirket tarihindeki ilk alımını İsrail’de bu hafta içinde tamamladı. Aldığı şirket ise dört yaşındaki Cimagine adlı şirket. Şirketin temel geliştirmekte olduğu ürün ise artırılmış gerçeklik aracılığıyla kişinin almak istediği ürünü 3 boyutlu şekilde yansıtarak, nerede bulabileceğinizi gösteren bir ürün. Snapchat’in ise bu şirketi yaklaşık olarak otuz ile kırk milyon dolar arasında bir miktara aldığı söylenenler arasında.

Firmanın LinkedIn sayfasına göre ise firma ABD’nin California eyaletinin güneyindeki mobilya tekeli Jerome’s ve İngiltere temelli Shop Direct, ve Coca-Cola gibi devler ile çalışıyor. Bulut temelli teknolojileri aracılığıyla ise kendi sitelerini ve mobil uygulamalarını geliştirerek mağaza içi satışlarını da güçlendirmeyi hedefliyorlar.

En büyük tahmin ise, Snapchat’in firmanın teknolojisini kullanarak kendi reklam içeriklerini güçlendirmek. Bunun en büyük örneği ise ABD’de daha önce yapmış olduğu Starbucks kampanyası. Bu kampanyada Starbucks, frappucino içen insanlar için özel bir Snapchat filtresi geliştirerek, bu filtre ile çektikleri fotoğrafları arkadaşlarına gönderme imkanı sunmuş olmalarıydı.

Snapchat ise bunun dışında fikri mülk ofisleri açarak şirketlerinin olası değerinin Mart ayına kadar yirmi-yirmi beş milyar dolar arasına artırmayı hedefliyor.

Daha önce ise Snapchat ya da yeni adlarıyla Snap Inc., yıl içinde yapmış olduğu bir düzineye yakın küçük alım ile gündemdeydi. Bunların içerisinde reklam teknolojileri üzerine odaklanan Flite, mobil arama uygulaması Vurb, bilgisayar görüşü startup şirketi Seene ve Bitstrips bulunuyor.

 

Kaynak:

Snapchat has quietly acquired an Israeli startup for a reported $30 million to $40 million

Leave a Reply