Samsung, Note 7’den Sonra 2.8 Milyon Çamaşır Makinesini Geri Çağırdı

Son zamanlarda Note 7’de çıkmış olan sorunlar ile gündemden düşmeyen Samsung, bu sefer de Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan 34 farklı model çamaşır makinesini toplatma kararıyla gündeme girdi.

Toplamda 2.8 milyon çamaşır makinesini geri çağırma kararı alan Samsung’un geri çağırdığı modeller ise Mart 2011 ve Kasım 2016 arasındaki tüm çamaşır makinesi modelleri. Bunun sebebi ise geri çağırılan modellerin tamamında parçaların birbirinden ayrılma riski taşımasından dolayı oluşabilecek yaralanmalar ve bunların diğer modellerde de olabileceğinin saptanmış olması.

samsung-washing-machine

Gündeme şu sıralar girmesinin sebebi ise geçtiğimiz 2 ay içerisinde toplam 733 makinede parça kopmasından dolayı yaralanmalar.

Konuyla ilgili resmi açıklama yapan Samsung ise kullanıcılarına 2 opsiyon sunarak bunun telafisini yapmak istiyor. Bunların ilki ev tamir hizmeti: Samsung sorunlu parçaları ücretsiz değiştirerek olan garanti süresine 1 yıl daha uzatabilir ya da eğer ki kullanıcı, makineyideğiştirmek isterse onlara 150 dolar değerinde bir teşvik veriyor ve bunun için makinenin Samsung marka olmasına da gerek yok. Eğer Samsung üretimi parça geçerli ise de bu koşullar aynı şekilde geçerli oluyor.

Makinenizin risk grubunda olup olmadığını ise buradan kontrol edebilir, eğer risk grubunda ise konuşup yapılabilecek işlemlere bakabilirsiniz.

Leave a Reply