Şu ana kadar Flash desteklemeyen ve buna rağmen Play Store’da 3,5/5 gibi bir kullanıcı puanlaması olan Firefox for Android sonunda Flash desteğine kavuştu.

PC sürümüyle adından oldukça çok söz ettiren Mozilla Firefox’un Android platformu için de geliştirilecek olmasının duyulmasıyla birlikte kullanıcılarda büyük beklentiler oluşmuş, fakat Firefox’un Android sürümü gerek düşük performansı, gerekse Flash desteğinin olmaması gibi eksiklerinden dolayı bu beklentileri karşılayamamıştı.

Yaklaşık 1 saat önce Mozilla Firefox’un Facebook hayran sayfasından yapılan açıklamayla Firefox for Android’in artık Flash desteğine kavuştuğunu, tarayıcının hızının artırıldığı ve şık bir kullanıcı arayüzü kullanılmaya başlandığı duyuruldu. Kullanıcı yorumlarına baktığımızda ise çoğu kişinin bu güncellemeden memnun olduğunu görebiliyoruz.

Bu hamle ile Firefox for Android, Android Sistem’inin varsayılan tarayıcısı ve Dolphin Browser, Opera gibi rakipleriyle boy ölçüşebilir duruma gelmiş oldu. Firefox for Android için gelecek yeni güncellemeleri merakla bekliyoruz.

Leave a Reply