En Hızlı Laptop MSI’dan: GT 80 Titan

 

Öncelikle genel özelliklerinden bahsetmek istiyorum. 4.Nesil Intel i7-4980HQ işlemci, 18.4 inç Full HD ekran, GeForce GTX 980M SLI ekran kartları, mekanik klavye, 512 GB SSD,16 GB  Ram,1 TB HDD diskle gelen GT 80’nin yanında pek alışık olmadığımız özellikleri de var.

msi-gt-80-titan-sli-inceleme-2qe-technopat-1

GT 80’nin getirdiği yeni ilk yenilik Cherry MX Switch tarafından üretilen mekanik klavye. Mekanik klavyenin farklılığı isminden anlaşıldığı gibi temel olarak yaylardan oluşan mekanik bir sistemden oluşması. Bu ise özellikle refleks gerektiren oyuncular için oyuncuların daha hızlı tepki vermesini ve çok daha az baskı kuvveti gereksinimi sunuyor.

MSI_GT80_Titan_TopDown

 

Tasarımına gelecek olursak klavye ve önünde bırakılan büyük boşluk hiç alışılmadık bir görüntüye sahip. Bunun temel sebebi ise mekanik klavye çünkü mekanik klavyenin altında ciddi bir alana ihtiyaç duyuluyor bundan dolayı mekanik klavyenin altına başka herhangi bir parça konulmamış. Görüldüğü gibi Thouch Pad ise Numlock ile birleştirilip sağ tarafta dokunmatik bir alan oluşturulmuş.

msi-gt-80-titan-sli-inceleme-2qe-technopat-11

Ekran kartından da özellikle bahsetmek istiyorum. Şu anda en güçlü Maxwell mimarili mobil ekran kartı GTX 980M’i SLI olarak kullanan GT 80 tam olarak 16 GB DDR5 belleğe sahip. Fakat 8 GB’lık her iki belleğin birbirleriyle etkileşimi yok her bir ekran kartının verileri ayrı olarak depoladığını belirtmek isterim bunun sebebi ise kısacası günümüz SLI teknolojisinin yetersizliği. Ayrıca MSI’ın sunduğu resmi MXM desteği ile ekran kartını gelecekte çıkan yeni modellerle güncellemekte artık çok daha rahat olacak.

Her ne kadar özelliklerinden bahsetsekte oyuncular ilk görmek istediği oyunlardaki FPS değerleri. En yüksek ayarlarda bilinen oyunlarda verdiği ortalama verdiği FPS değerlerine bakalım. Dota 2’de ortalama 120 FPS, Euro Truck Simulator 2’de ortalama 80 FPS, Shadow of Morder’da ortalama 60 FPS, Metro Last Night’ta ortalama 35 FPS, Batman Arkham Origins’te ortalama 100 FPS ve Far Cry 4’te ise ortalama 70 FPS ile gerçekten bir laptopa göre akıcı bir oyun zevki sunuyor. MSI’ın açıklamasına göre GT 80 kendi klasmanında en hafif ve ince bilgisayar. Ayrıca Dynaudio 4+1 ses sistemi ile şu ana kadar en güçlü hoparlör sistemine sahip laptop olduğu da şirketin açıklamaları arasında.

http://www.msi.com/

 

Leave a Reply