Volkswagen Golf GTI Clubsport yollara çıkıyor

Der neue Volkswagen Golf GTI Clubsport

Volkswagen’in hızlı Golf Gti’ı Frankfurt otomobil fuarı öncesi ortaya çıktı. Model GTI isminin 40. yılına özel olarak üretilecek. Pist kullanımı için özel ayarlara sahip olacak model bu yılki Frankfurt otomobil fuarında kullanıcının beğenisine sunulacak. İngiltere fiyatıyla 28 bin sterlinden kullanıcının beğenisine sunulacak modelin bu fiyatla piyasada tutunması zor gözüküyor şayet bu miktar ile Golf’un en hızlı versiyonu R arasında pek bir fiyat farkı yok.

Der neue Volkswagen Golf GTI Clubsport

Modelin Renault Megane 265’e ve Seat Leon Cupra’ya doğrudan rakip olması bekleniyor.

Der neue Volkswagen Golf GTI Clubsport

Model’in ‘EA888’ kodlu standart Gti ve Leon’da kullanılan 2.0 litre turbo benzinli motoru kullanması bekleniyor. Modelde kullanılan ‘overboost’ fonksiyonunun tam gaz hızlanmalarda 290 beygire kadar güç verebildiği de açıklananlar arasında.

Der neue Volkswagen Golf GTI Clubsport

DSG şanzımanı kullanan versiyonun 0-100 değeri 5.9 saniye olarak açıklanan araçta 18inc jantlar standart olarak sunulurken 19inclikleri opsiyonel olarak alabiliyosunuz. Yeniden dizayn edilmiş koltuklar, alcantara kaplı ve kırmızı dikişli direksiyon simidi ise onu iç tasarımda standart GTI’dan ayrılan özellikler olarak beliriyor.Der neue Volkswagen Golf GTI Clubsport

Leave a Reply

1 comment

  1. Kerem Günal

    Merhaba Mert abi ben Kerem volkswagen golf GTI clubsport hakkın’daki çalışmanı çok beğendim.