Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 2012’den bugüne düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası bu sene girişimcilik misyonunu da üstlenerek yeni bir etkinliğe hazırlanıyor. 6-9 Aralık 2017 tarihlerinde ICC-İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleşecek olan Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası, İnovasyon tutkunu binlerce girişimciyi ve yatırımcıyı birleştirmeyi amaçlıyor. Etkinliğe katılım ücretsiz ancak ön kayıt gerekiyor.

 

 

Geçtiğimiz yıl Türkiye İnovasyon haftası kapsamında 31 yabancı toplam 201 konuşmacı ağırlandı ve 200’ün üzerinde kurumun katılımıyla gerçekleşti. Toplam ziyaretçi sayısı ise 60.000’e ulaştı. Bu rakamlar bu sene düzenlenecek etkinliği de oldukça iddialı bir konuma getiriyor. Katılımcılar bu sene de yerli ve yabancı birçok önemli ismi dinleme fırsatı bulacaklar. Konuşmacılar arasında en dikkat çekenler, Robotik ve Yapay Zeka alanlarında fikirlerine sıkça başvurulan Noel Sharkey, başta bitcoin olmak üzere sanal varlıklar üzerinde uzmanlığı olan John Mantois, kadavralar üzerinde yaptığı kafa nakliyle dikkat çeken Sergio Canavero ve Wired Editörü Dawid Rowan.

Etkinlik kapsamında 19 konferans ve 36 panel düzenlenecek. Bunlara ek olarak, Born Global (Doğuştan Küresel) İstanbul etkinliğinde ön değerlendirme ile seçilecek 60 ulusal ve 60 uluslararası girişimci Pitching Yarışması ile jüri ve yatırımcılara sunumlar yapacaklar. En iyi 3 girişimci Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası ödül töreninde yatırım ödülünü almaya hak kazanacaklar. Bu kapsamda paneller, workshoplar, söyleşiler, öncü ikübasyon merkezleri, üniversiteler, teknoparklar, teknoloji şirketleri, girişimci stantları, yatırımcı ağları, fon kuruluşları ve ülke stantları yer alacak.

Bu büyük emeği geçen, güzel vizyon ve misyonuyla dikkat çeken gençlere yönelik İNOVATİM de anlatılmaya değer. 140 üniversite içerisinde varlığını sürdüren, bilgi çağı ekonomisi ve girişimcilik konularında kendilerini geliştiren 2000 kişilik enerjik bir aile İNOVATİM. İNOVATİM’li öğrenciler önemli iş adamlarıyla birlikte yurtdışına giderek, inovasyon ve girişimcilik üzerine eğitimler alarak, meet-up’lar ve şirket gezilerine katılarak kendilerini geliştiriyorlar. INOVATİM’e ek olarak, bir de şirketler arasında rekabeti arttırmak için INOVALİG adında bir program başlayacak. Bu program içinde, 250 firma anketlere dayanan sonuçlara göre ilk tura geçecek. Bu yarışmada şirketler jüri üyeleri tarafından belirlenecek 5 inovasyon kategorisinde, ilk 3’e girmek için yarışacak.

Oldukça ilgi çekici bir organizasyon bizi bekliyor. Gazetebilkent ekibi olarak etkinliğin güzel, sorunsuz ve verimli geçmesini gönülden arzuluyoruz. Belli mi olur belki etkinlik sonrası izlenimlerimizi anlatan bir değerlendirme yazısı da gelebilir.

 

 

Konuşmacı Listesi

 

 • Blake Cahill- SVP Digital Pazarlama ve Medya Dünya Başkanı
 • Clair Diaz Ortiz- Twitter Sosyal İnovasyon Yöneticisi
 • David Roberts- Singularity Üniversitesi Seçkin Öğretim Üyesi
 • Dawid Rowan- Wired Editörü
 • Jeff Wallace- Global Kinetics Kurucusu
 • Jon Matois- Bitcoin Kurucu Direktörü
 • Noel Sharkey- Sheffield Üniversitesi Yapay Zeka ve Robotik Profesörü ve Kamu Yönetimi Profesörü
 • Sergio Kanavero- Prof. Dr. Beyin Cerrahı
 • Celal Şengör- Jeoloji Profesörü
 • Fatih Altaylı- Gazeteci
 • Kerim Gürçay- K12 Vakfı Kurucusu
 • Selçuk Bayraktar- Baykar Makina Genel Müdürü
 • Zeynep Dereli- Teknoloji ve İnsan Koleji CEO

Kaynak

Kayıt için

Görsel Kaynak

 

 

Leave a Reply