Razer’dan Oyuncular İçin Yeni Klavye

        GB3Günümüzde internet üzerinden çoklu oyunların yaygınlaşmasıyla beraber oyuncular arasında ivmelenen rekabet, her ne kadar kötü görünse de klavye ve fare gibi donanım üreticilerinin işine yaradı. Bu oyunlar sayesinde artan bu azılı rekabet ister istemez oyunculara avantaj kazanma, diğerlerinin bir veya birkaç adım önünde olma isteği uyandırdı. Klavye, fare ve kulaklık gibi donanımları üretmeye ağırlık vermiş firmalar tarafından yakalanan piyasanın bu açığı, bu firmalar tarafından oyun klavyesi, faresi ve kulaklıkları piyasaya sürülerek doyuruluyor. Bu konuda tabi ki öne çıkan ve çok iddialı olan markalardan biri de Razer.

GB1

          Razer, 1998 yılında Min-Liang Tan tarafından San Diego, Kaliforniya’da, dünya üzerindeki en iyi oyun donanımlarını üreten marka olmak misyonu ile kuruldu. San Diego’da küçük bir ofis ile faaliyete geçen şirket, çapını her gün biraz daha büyüterek şu anda dünya üzerinde açılmış 9 ofis ile San Francisco, Hamburg, Seoul, Şanghay ve Singapur’da yoluna devam ediyor. Bu yola çıkarken koyduğu hedefleri başardığını düşünen şirket, yeni nesil klavyelerinde normalde kullanılan mekanik anahtarlar yerine, kendileri tarafından üretilen yeni mekanik anahtarları kullanmaya başladı. Min-Liang Tan, klavyelerde kullanılan normal mekanik anahtarların daha çok yazı yazma eylemini daha rahat gerçekleştirmek amacına hizmet ettiğini ifade ederken, kendi ürettikleri mekanik anahtarların ise bunun yanında oyun oynamayı daha rahat hale getirdiğini ve bu klavyeyi kullanan oyuncuların diğerlerine oranla oyunlarda daha avantajlı olduğunu söyleyerek bu alandaki iddiasını belirtiyor. Oyuncuların tüm isteklerine cevap vermek ve onu oyunlarda rakiplerinin önüne geçirmek için yoğun şekilde çalışan Razer, iki tip mekanik anahtar üretiyor. Bunların biri yeşil, sesli ve normale göre biraz daha sert, diğer anahtar ise turuncu, sessiz ve daha yumuşak kullanıma sahip. Bu iki özelliğe sahip anahtarı da Blackwidow Ultimate serisi altında görücüye sunan Razer, yeni nesil klavyeleri için 60 milyon tıklamalık bir kullanım ömrü sunuyor.

Kendi alanında yaptığı yenilikler ile yeni bir akıma öncülük eden Razer’in yeni oyuncakları eğer bir oyuncuysanız sizi rakiplerinizden öne geçirip, oyunlarda istediğiniz avantajı size sağlayabilir ya da eğer bir oyuncu değilseniz de cazibesi ile sizi baştan çıkarıp bir oyuncu olma yolunda size adımlar attırabilir.

[box_light]Kaynaklar[/box_light]
MaximumPC
Wikipedia

Leave a Reply