Zeen.com Avos Systems tarafında geliştirilen yeni bir platform. Öncelikle Avos System’e bir göz atalım. Avos Systems, silikon vadisinin en ünlü başarı hikâyelerinden birine sahip olan Youtube’u 2005 yılında kurdu ve 2006 yılında 1.65 milyon dolar karşılığında Google’a sattı. Geçen sene ise Yahoo’dan Delicious portalını aldı. Bugüne dek ise de firmadan yeni bir haber alınamamıştı.

Bugünlerde ise YouTube’un kurucuları Chad Hurley ve Steve Chen farklı bir web portalıyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. “Zeen” adı verilen bu magazin portalı, dergi yayınlama ve keşfetmeye yönelik bir platform. İçeriği henüz tam açıklanmasa da sitenin amatör dergicilik yapmaya yönelik bir ortam oluşturması bekleniyor.

Şimdilik zeen.com adresine girdiğimizde kullanım koşullarını ve iş ilanlarını bulabilirsiniz. Siteye mail adresinizle veya Facebook, Twitter hesaplarınızla üye olabilir, Zeen’den bilgilendirme mailleri alabilirsiniz. Yakın zaman da ise site tamamen kullanıma açılacak. Bu yeni platformun da YouTube kadar başarılı olup olamayacağı ise merak konusu.

Leave a Reply