MTV mayıs ayında kullanıcıyla tanıştıracağı yeni web sitesi “artists.MTV” ile MySpace’e meydan okumaya hazırlanıyor. Yeni sitenin MySpace’den daha geniş bir arşive sahip olması bekleniyor.

MTV’nin yeni projesi artits.MTV kullanıcılarına geniş bir sanatçı ve müzik arşivi sunacak. MTV’nin şu anki sitesinde hâlihazırda 10.000 sanatçı sayfası bulunmakta. Bu sayfalarda sanatçılara ait temel bilgiler (haberler, biyografiler, fotoğraflar vb.) zaten mevcut. Yeni programla ise MTV bu sayfaların kontrolünü sanatçılara bırakıyor. Sanatçılar, bu sayfalardan fanlarına ulaşabilecek ve istedikleri haberleri, müzikleri, fotoğrafları vb. paylaşabilecekler. Bunların yanı sıra, sosyal medya hesaplarıyla bağlantı da kurabilecekler. Amatör müzisyenlere de açık olacak bu site, ileride profesyonel hayata geçmek isteyen sanatçılara kendini tanıtma imkânı sunacak. MTV böylelikle 1 milyondan fazla sanatçı profiline ulaşmayı planlıyor.

Bu kadarla da kalmayacak, MTV’nin bu sitesi üzerinden kar da elde edilebilecek. MTV ve music service Topspin ortaklığı ile sanatçılara sunulacak hizmetle sanatçılar albümlerini ve biletlerini site üzerinden satabilecek. Aynı zamanda hayranları sanatçılara bağış yapabilecek.

MTV’nin bu projedeki tek endişesi sayfaların güncel kalması. Bu sıkıntıyı da sayfaları Twitter, Facebook gibi sosyal medya hesaplarına bağlayarak çözmeyi planlıyorlar. Sanatçıların sosyal medyada paylaştıkları bildirimler artists.MTV sayfası üzerinden de görülebilecek böylelikle sanatçı profilleri güncel kalacak.

Her ay hayranların, menajerlerin, prodüktörlerin ve diğer sanatçıların oylarıyla seçilecek bir sanatçı ise MTV tarafından desteklenip, tanıtılacak.

Bütün bu sağladıklarıyla artists.MTV alanının en iyisi olarak görünen Myspace’i tahtından edecek gibi görünüyor. Projenin Mayıs ayında çıkacak olan beta sürümü merakla bekleniyor.

 

 

Leave a Reply