Apple Özel Etkinliği: 7 Eylül 2016

Apple, merakla beklenen lansmanını gerçekleştirdi. Tim Cook, Apple’ın toplamda bir milyar iPhone sattığını açıklayarak etkinliği başlattı.

İşte huzurlarınızda iPhone 7!  Cook, yeni iPhone’un şimdiye kadar yaptıkları en iyi iPhone olduğunu açıkladı (her zamanki gibi). Peki yeni iPhone’da bizi neler bekliyor? Tasarım olarak genel hatlarıyla iPhone 6’ya benzeyen iPhone 7, iPhone 6 ve 6S’ten farklı olarak anten çizgilerine sahip değil.  Aynı zamanda, yeni iPhone, mevcut iPhone 6 renklerinin yanısıra iki yeni renk ile geliyor: Jet Black ve Black.  iPhone 7, su ve toz geçirmez özellikleri barındırıyor. Yeni iPhone’la ilgili kulislerde dolaşan söylenti kulaklık girişinin kalkacağı yönündeydi; söylentiler karşılığını etkinlikte buldu. Tanıtılan iPhone 7’de analog kulaklık girişi bulunmuyor. Ama eski müşterilerini mağdur etmek istemeyen Apple, bir dönüştürücü (3.5 mm jack — Lightning Girişi) ile kulaklıkları da kullanma imkanı sunuyor. iPhone 7 ve 7 plus 32, 128, 256 gb hafıza seçeneklerine sahip.

iphone7plus-lineup

iPhone 7 ve 7 plus’ta 12 mp arka kamera bulunuyor, buradaki en önemli fark iste 7 plus’ın iki kameraya sahip olması. Kameralardan biri telephoto, diğeri ise geniş açılı kamera. iPhone 7’lerin ön kamerası ise 7 mp ve HD. Bunların yanında bu lansmanın en yenilikçi ‘aleti’ Apple’in yeni kablosuz kulaklıkları, AirPods. Kulaklıklar 5 saate kadar müzik dinleme imkanı sunarken, bu süre kılıfı ile 24 saatin üzerine çıkıyor. Ayrıca, kılıfında 15 dakikalık şarj ile 3 saat müzik dinleme imkanı sunuyor.

 

airpods

 

iPhone 7, birçok ülkede 9 Eylül’de ön satışa, 16 Eylül’de ise satışa sunulacak. Fakat ülkemizde ne zaman satışa sunulacağıyla ilgili bir bilgi yok. Resmi olmamakla birlikte, yeni iPhone’un ülkemizdeki değeri, 3300-5400 TL bareminde olacağı tahmin edilmekte.

Iphone 7’nin yanı sıra tanıtılanlar arasında Apple Watch 2 de vardı. 50 metreye kadar suya dayanaklı Yeni Watch ile rahatlıkla yüzebilirsiniz.  Watch’a  gömülü GPS özelliği eklenmiş. Apple Watch’la ilgili bir diğer süpriz ise, son dönemlerin gözdesi Pokemon Go’nun, Watch 2 ‘ye geleceği oldu. Seramik gövde seçeneği de eklenen Apple Watch 2, 369 dolardan satışa sunulacak.applewatchceramic-0

 


Photo Credits: apple.com

 

Leave a Reply

Yazıcı Tamiri Sigma Defence Ankara Kız Yurdu