Ankaralı Tasarım Severler Yılbaşı Pazarında Buluştu!

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen yılbaşı pazarı, Ankaralı tasarım severleri 19-20 Aralık’ta Cer Modern’de ağırladı. Kırkı aşkın tasarımcının katıldığı pazarda, yediden yetmişe herkesin kendine bir şeyler bulabileceği tarzda ürünler mevcuttu. Tamamen yaratıcılıklarını ön plana koyan tasarımcılar, ürünlerini iki gün boyunca Cer Modern’de  satışa sundular. Ürünlere olan talepse oldukça yüksekti. Hayal gücünün ortaya konulduğu, renkli ve buram buram yılbaşı ruhu kokan bu pazardan ilgimi çeken birkaç tasarımcıyı ve onların kişisel tasarımlarını sizlere tanıtmak istedim.

Handy Coupage

Ev dekorasyonunda da oldukça büyük başarılara imza atan ahşap, yılbaşına özel tasarlanmış haliyle Handy Coupage aracılığıyla karşımızda. Küçük fakat bir o kadar sevimli tasarımlar yılbaşında arkadaşlara verilebilecek en ideal hediyelerden. Ahşap tasarımların yanı sıra el emeği göz nuru lavanta keselerini de ahşap kutuların içine koyup sevdiklerinize küçük bir yılbaşı paketi oluşturabilirsiniz.

Not: Yılbaşı Pazarını kaçırdıysanız üzülmeyin, Handy Coupage’ın atölyesine de uğrayabilirsiniz.

Adres: Gerede Sokak No:10/B Kavaklıdere ANKARA

image2 (2)

Pembe Bulut Fabrikası

Pembe Bulut Fabrikası, ismi gibi pespembe ve oldukça sevimli tasarımlara sahip. Not defterlerinden tutun da cüzdanlara, kalemliklere kadar birçok tasarımı bulunmakta. Öne çıkan özelliğiyse tasarımlarında hayvanların kullanılması. Oldukça tatlı olan hayvanlar, çizimlerle daha da tatlı hâle getirilmiş ve ürünlerin üzerine aktarılmış. Hayvan severlerin özellikle ilgisini çekecek olan Pembe Bulut Fabrikasının yılbaşı için hazırladığı anahtarlıklara da Ayrancı’daki dükkanında bir göz atın!

Adres: Mesnevi Sokak 21/A Ayrancı/ANKARA

image2 (1)

image3 (2)

 

 

Semuza

Gereksiz diye gördüğümüz hiçbir kupayı hatta konserveyi atmamalıyız aslında çünkü onları yaratıcı şekilde geri dönüştürmek bizim elimizde! Unutmamak gerekir ki çiçeklerin iç mekânları güzelleştirdiği kadar bulundukları saksılar da bir o kadar önemlidir. Semuza Tasarım, bizlere bitkileri özellikle de kaktüsleri yaratıcı saksılarıyla sunuyor. Yılbaşına özel tasarlanmış kırmızı-yeşil saksılar, kaktüsleri sevimli hâle getirmiş. Hem yılbaşında hem de normal zamanlarda bu özel tasarım saksılar, pencerelerinizin önüne konulduğunda mekâna hoş bir hava katabilir. Dahası, tercih ettiğiniz bu tasarımlarla siz de geri dönüşümün bir parçası olabilirsiniz.

image1 (1)

 

image3 (3)

 

Ekin İle Piksel

Bazen hepimiz biraz çocuğuz değil mi? Hepimizin sevdiği özel bir çizgi karakteri    ise mutlaka vardır. İşte Sevgili Ekin Hanım, sevdiğiniz bu karakterleri piksel  piksel sizlerle buluşturuyor. Nasıl mı? Boncuklarla! Kendine has bir tekniğe  sahip  bu tasarımlar çantanızın kenarında dolaşabiliyor ya da bu tasarımları  dilediğiniz  yere yapıştırabiliyorsunuz, hatta yeri geliyor kolye bile oluyor.  Yılbaşına özel  tasarlanmış olan kardan adam ve noel babaları yılbaşı ağacına  asmak güzel bir fikir gibi görünüyor.

 

image2

 

SoVo

Broş severler buraya! Birçok nesneye ait broşun bulunduğu SoVo’da yılbaşı için tasarlanmış olan çam ağaçları, kar taneleri ve baston şekerler dikkat çekiyor. Eğer ki yılbaşında eğlenceli bir davetin parçasıysanız broşunuzu kazağınıza iğneleyip giysilerinizi de eğlenceli bir hâle getirebilirsiniz. Yılbaşına özel tasarlanmış broşların yanı sıra SoVo’nun geometrik broşlarına da bir göz atabilirsiniz. Üstelik SoVo yalnızca Türkiye’ye değil yurt dışına da satış yapmakta.

image1 (2)

 

Leave a Reply

Yazıcı Tamiri Sigma Defence Ankara Kız Yurdu