Bilkent Medya Topluluğu: Gelin Beraber Film Çekelim!

Bilkent Medya Topluluğu beraber iş yapabileceği insanlar arıyor! Ekipman sıkıntısı çekmek, beraber aynı hevesle çekim yapacak arkadaş bulmak ne kadar zor, biliyoruz. Bazen de sadece kafada çizilen ve çok artistik duran bir sahnenin nasıl çekileceğini bilmeyebiliriz. Ancak bizler birbirimize bütün ders yoğunluğumuz arasında sinema yoluyla bağlanıyoruz. Her bölümden insanlara kucak açıyoruz – yeter ki bizimle olmak isteyin! Beraber film çekmek, röportaj için insanların peşinden koşmak ve en önemlisi yeni fikirler duymak istiyoruz.

Her dönem olduğu gibi bir tanışma toplantısıyla başlıyoruz. Yüzlere aşina oluyoruz. Ardından da birbirini takip edecek bir takım eğitimlerimiz olacak. İki hafta sonu boyunca yeni arkadaşlarımıza video çekmek için bilmeleri gereken en basit şeylerden, “yahu ben böyle bir çekim yapmak istiyorum nasıl yapacağım bilemiyorum” dediğiniz ana kadar elimizden geldiğince bilgi birikimimizi aktarıyoruz. Bu iki hafta sonu şöyle gidiyor: ilk Cumartesi senaryo eğitimiyle başlıyoruz, Pazar kameraları elimize alıp çekimleri öğreniyoruz. İkinci hafta sonu kurgu için bilgisayarlarımızı yanımıza alıp ADOBE PREMIERE PRO CS6 veya CC (tercihen cs6) çalışıyoruz. Bu eğitim için hazırlanan klipler üzerinden yaratıcı kompozisyonlar çıkartıyoruz ve projeksiyona bağlı bilgisayar üzerinden kulübümüz üyesi eğitmenimiz size her adımda destek oluyor. Bunun dışında meraklıları için ADOBE ILLUSTRATOR programında da yardımcı oluyoruz.

Bu bahsettiğimiz her eğitimde bir iki aylık kurlarda bulabileceğiniz bilgileri size yağdırıyoruz. Yalnız bunları pekiştirmek için elimizden gelen her şeyi yapmayı da unutmuyoruz! Bu da kulübümüz tarafından gerçekleştirilen haftalık çekimler ve onların editlenmesi ve yayınlanması ile oluyor.

Kulübümüz aynı zamanda başka kulüplerle de birlikte çalışarak pek çok konferansın ve etkinliğin video çekimlerini üstleniyor. Örneğin BUCON ve TV Ödülleri videolarımıza Youtube kanalımızdan bakabilirsiniz. Yani kendinizi geliştirmek için sırf bu haftalık çekimlerle de sınırlı değilsiniz!

Bunların dışında sinemanın teorik ve deneyimle gelişen parçasına gerçek profesyonellerle öğrenme fırsatı yakalamak için geçen dönem MEDIATALKS adlı bir etkinlik başlattık. Eğer sanatseverlerle bir araya gelerek deneyimlerine kulak vermek isterseniz her ay yapılan etkinliklerimize katılabilirsiniz. Bu yolla yönetmenlerle, görüntü yönetmenleriyle, senaristlerler ve daha birçok profesyonelle bizzat tanışma fırsatı da yakalayabilirsiniz.

Belki de en önemlisi, sıcak insanlarla tatlı sohbetler eşliğinde fikir paylaşarak kendi kısa filmlerinizi çekebilme fırsatı olacaktır. Canlı ve özverili insanlar arasında siz de hayallerinizi bir kadrajda buluşturabilirsiniz.

Yani demem o ki, gelin hep beraber film çekelim!

NOT: Tanışma toplantımız, kaynaşma etkinliğimiz ve eğitimlerimizi kaçırmamak için e-postalarınıza bakmayı ihmal etmeyin ki bizzat tanışmak fırsatını yakalayabilelim! Sevenleri için minik odamızda çay da ısmarlanır.

Leave a Reply

Yazıcı Tamiri Sigma Defence Ankara Kız Yurdu