2017 Yaz Modasındaki Pembelik: Flamingo

Her zaman söylediğim gibi, yaz mevsimi demek renkli geçen günler, cıvıl cıvıl eşyalar ve kıyafetler demektir benim için.

2017 yazı için konuşacak olursak, bu sezonda özellikle geçtiğimiz yaz sezonunun da sonlarına doğru popülerleşen flamingo akımını etrafımızda bolca göreceğiz gibi duruyor.

Öncelikle bu tatlı su kuşlarından bahsedecek olursak, karakteristik özellikleri arasında uzun bacakları ve gagaları yer alıyor. Genellikle sığ sularda-göllerde ya da lagünlerde-yaşayan ve büyük topluluklar halinde gezen uzun boylu su kuşlarının aslında altı farklı türü var.

Flamingo dediğimizde herkesin aklında beliren pespembe bir görüntü var Bu türler aslında flamingoların renklerine bakılarak ayrılıyor. Aslında sahip oldukları rosa rengi -pembelik ya da kırmızılık-flamingoların tükettikleri besinlerde bulunan karotin miktarın göre değişmekte.

Sizin de mutlaka ilginizi çekmiştir, son zamanlarda markalar ürünlerinde flamingo desenini ya da sembolünü oldukça fazla kullanmaya başladı. Geçen yazın tropikal esintisi ananas iken bu sene plajlar, akşam buluşmaları  ve ev dekorasyon fikirleri dahi flamingolarla dolu. Sanırım flamingoları 2017 yazının modası haline getiren şey de onların sahip olduğu bu tatlı pembelik!

Kahvesini sıcak ve sevimli tutmayı severler için: Flamingolu Termos Mug

Sara Miller, aslında mug ile birlikte içinde kalem kutusu, makyaj çantası ve bardağının da olduğu bir flamingo koleksiyonu çıkartmış. Kahve içerken bile şık ve zarif olmanın mug olmuş halini aşağıda, serinin diğer elemanlarını da https://www.saramiller.london/wrapboxesbags da görebilirsiniz. Sara Millerin flamingo koleksiyonu, arkadaşlarınıza hediye etmek için de pembe,güzel bir fikir.

Yaz Ayakkabılarının da Vazgeçilmezi Flamingo

Spor ayakkabılardan terliklere kadar pembe dostlarımız modayı ele geçirmiş gibi görünüyor. Tarzınız ne olursa olsun kendinize bir flamingo bulabilir ve kombinlerinize biraz daha renk katabilirsiniz!

Rahat Severler İçin: Serin Serin Espadril

 

Kate Spade’den sevimli bir Flamingo tasarımı

En rahat severler için Flamingo Vans

Telefonlar Kılıfsız Olmaz!

Telefon kaplarının asıl amacı telefonumuzu oluşabilecek herhangi bir hasardan korumak olsa da arkasında taşıdığımız figürler de bizim için bir o kadar anlamlı ve önemlidir. Bu yaz telefonlarımızın koruyucusu bu pembe, asil kuşlar olsun ne dersiniz :)

Ev dekorasyonunda da flamingo desenini atlamıyoruz.

Bilirsiniz ki tasarımda renk seçimleri oldukça önemlidir. Burada da flamingoların rosa rengi üzerinde durulması gereken şey oluyor. Pembe, genellikle tasarımlarda soft ve şık bir hava yaratmak için kullanılırken, onunla kullanılan renkler de oldukça önemli.

Misal, flamingo rengi yani rosa tasarımlarda mavi rengi ile kullanıldığında hem rosa rengini ortaya çıkartıyor hem de odaların duvarlarına daha özgür, daha sonsuz bir his getiriyor.

Eğer ki iç mekan tasarımlarında yalnızca flamingo rengi kullanılacaksa bu mekanlar genellikle banyolar ve geniş holler olmalı. Bu renk pembenin banjyen yo ve tuvaletlerde kullanılma sebebi ise temizliği ve hijyeni andırmasıymış.

 

Flamingo yastıklar da ev dekorasyonunu tamamlayan parçalardan.

İç tasarımdan devam edecek olursak, duvarlardan sonra flamingolar yastık desenlerini de ele geçirmiş durumda!

Flamingo pembeliği,  beyaz ve açık gri tonlarına oldukça kolay bir şekilde adapte olabildiği için son zamanlarda ev dekorasyonunda da kullanılmaya başladı.

Ve son olarak: Şişme Deniz Yatağı

Bu yazın en büyük modası haline gelmiş, havuzlarımızın vazgeçilmezi  ve tüm bloglara konu olmuş deniz yatakları ile kapanışı yapıyorum. Flamingo şeklindeki bu şişme deniz yatakları sayesinde kendiniz için mükemmel kareler çekebilir, üzerinde çocuklar gibi şen olabilirsiniz!

 

 

Kaynakça:

http://www.trakus.org/kods_bird/uye/?fsx=2fsdl17@d&tur=Flamingo

Öne Çıkarılmış Görsel: https://tr.pinterest.com/aesmith2902/pretty-patterns/

 

Leave a Reply

Yazıcı Tamiri Sigma Defence Ankara Kız Yurdu