Az sonra sizlerle paylaşacağım haberin etkisini tam olarak hissedebilmeniz adına; şarkıyı, hemen yazımın başında, şuracıkta bırakıyorum. Belki yazıyı okurken, arkadan dinlemek istersiniz!

Evet, klişe de olsa zamane çocuklarının şanslı oldukları gerçeği bir kez daha hatırlattı kendini bu gelişmeyle: Pharrell Williams çocuk kitapları yazmak için kolları sıvadı! Bu projenin detaylarını paylaşmadan önce, Pharrell’i sizlere kısaca hatırlatmama izin verin. Kendisi 1973, Virjinya doğumlu Amerikalı rap sanatçısı. Öyleydi yani; çünkü artık o bir rapçiden çok daha fazlası: Rapçi kimliğine zamanla besteci, prodüktör ve moda tasarımcılığı gibi yan dallar ekledi ve elini attığı her işte de kısa sürede başarıyı yakaladı!

Henüz 42 yaşında olmasına rağmen 10 Grammy Ödülü’ne sahip bu güzel adam, adıyla hatırlanan şapkasının altından bugünlerde yepyeni bir proje çıkardı. Putnam Yayınları ile imzaladığı sözleşme çerçevesinde 4 ciltlik çocuk kitapları serisi yayınlama kararı alan Williams, Eylül ayında 250 bin adet basılacak olan serinin ilk kitabının adının, kendisine son zamanlarda olağanüstü başarı getiren şarkısının adını – ‘Happy’- taşıyacağını belirtti. Kitabın içeriğini ise; dünyanın dört bir yanında, birbirinden tamamen farklı hayatlar yaşayan çocukların mutlu oldukları anların fotoğrafları oluşturacak.

Pharrell_Williams_Happy_Live_Single_i_Tune

Penguin Genç Okurlar Grubu’nun başkanı olan Don Weisberg, Pharrell’in; bireylerin özgün ve kendisi olması hususunda çok önemli ve ilham verici bir konumda olduğunu ve ona bu mesajı çocuklarla paylaşması noktasında yardım etmekten gurur duyduklarını açıkladı. Yayınlayacakları kitap serisi hakkında henüz detaylı açıklama yapmayan Pharrell ise; “Happy’nin dünya çapında yakaladığı başarısı onur verici ama özellikle genç hayranlarımın şarkıya ilgisine hayranlık ve saygı duyuyorum. Penguin’le gerçekleştirdiğim bu işbirliği, çocuklarla olan diyaloğumun canlı ve yeni bir biçimde devam etmesine izin verecek. Genç beyinlerdeki merakı, hayal gücüyle beslemeye kendimizi adamış durumdayız.” diyerek önümüzdeki birkaç ay içinde, yeniden Pharrell Williams gerçeği ve başarısıyla yüzleşeceğimizi hissettirdi.

pharrell-williams-2014-access-pr-billboard-650

Leave a Reply