Untitled

2016 yılına girdiğimiz şu günlerde markaların 2016’dan 2020’ye kadar piyasaya çıkacak modelleri de belli olmaya başladı. 2016 yılı için BMW, Mercedes, Volvo cephelerinden yepyeni E segmenti modeller piyasaya çıkacakken Audi’de A6’yı 2017’de piyasaya sunmayı planlıyor. En çok dikkat çekense Golf 8 ve CLA’daki yenilikler; modellerin makyajlı versiyonları dahi satışa sunulmamışken yeni kasalarına dair ip uçları içeren fotoğraflarının yayımlanması otomobil duayenleri dahi şaşırttı. Elbette gelişmeler sadece yeniliklerle sınırlı değil, BMW 2018’de piyasaya sürmeyi düşündüğü 2 Serisi Grand Coupe’nin fotoğraflarını yayınladı ve birçok tartışmanın da fitilini ateşlemiş oldu. Aynı zamanda x2, 3, 5 serisi gibi birçok modeli de yenileyerek yeni yıla dinamik bir giriş yapan marka daha yüksek satış rakamları hedefliyor. Sizi bu yepyeni modellerle baş başa bırakırken mutlu ve huzurlu bir yeni yıl diliyoruz. Keyifli sürüşler…

Makyajlı Golf 7 

Untitled5

Makyajlı Golf 2016 yılıyla birlikte artık gün saymaya başlayacak. Çok kapsamlı değişiklerinin beklenmediği modelde daha verimli dizel motorlar bekleniyor.

Yeni Golf 8 (2018)

Model henüz makyaj operasyonu bile geçirmemişken VW, 2018’de Golf’ün yeni kasası Golf 8’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Modelin GTI versiyonunda 300 beygire yakın bir güç beklenirken dizel motorlarda daha düşük emisyon değerleri bekleniyor.

Yeni Opel Insignia (2017)

Untitled6

Modelin yenilenmesi Opel cephesinden D segmentindeki üstünlüğü ele almak adına yapılmış büyük bir adım olacak.

Yeni Audi Q3 

Untitled8

Q3 Uzun bir aranın ardından model yenilenmeye gidiyor. Çıkış tarihi kesin olmasa da yeni modelin çok dikkat çekmesine kesin gözüyle bakıyoruz.

Yeni BMW X2 (2018)

Untitled4

BMW X serisinin yeni üyesi olacak modelle ilgili henüz hiçbir şey kesinleşmemiş olsa da biz modelin önden çekişli versiyonlarla Bmw X1 platformu üzerine şekillenmesini bekliyoruz.

Yeni BMW 3 Serisi

Untitled2

Untitled10

Modelin fotoğrafları henüz konsept niteliğinde olsada yeni 3 serinin tasarımınını ana hatlarıyla gösteriyor. Model seleflerinde olduğu gibi arkadan itiş olarak üretilirken 500 beygire yakın bir M3 versiyonu bekleniyor.

Yeni Mercedes GLA (2020)

Untitled3

2016’ya yeni girdiğimiz düşünüldüğünde Mercedes’in geleceğe yönelik araç planmasını çok iyi yaptığını söylebiliriz. Yeni GLA’nin selefi gibi önden çekişli olması beklenirken daha agrasif bir tasarıma sahip olması bekleniyor.

Yeni BMW 5 Serisi Sedan (2016)

Yeni 5 serisi önümüzdeki yıl yollara çıkacak. Mercedes E serisi rakibi modelin ürün gamında 1.5 litrelik üç silindirli motora yer vereceği dedikodular arasında.

Yeni Audi A6 Sedan (2017)

Yeni A6’nın 2017 yılında piyasaya çıkması beklenirken modelin eski kasasıyla olan benzerliği dikkat çekiyor.

Yeni Mercedes-Benz E Sınıfı Sedan (2016)

Uzun zamandır çıkması beklenen yeni E seriside yeni yılla birlikte piyasaya çıkmak için gün sayacak.

Yeni Volvo S90 (2016)

S80’in halefi konumundaki model dinamik tasarımıyla öne çıkıyor. Giriş yaptığımız 2016 yılıyla birlikte E segmentinde rekabet kızışacak gibi görünüyor.

Yeni BMW 2 Serisi Grand Coupe (2018)

4 ve 6 serisi Grand Coupe’nin ardından 2 serisinin de Grand Coupe versiyonu çıkıyor ancak model piyasaya çıkmasının henüz zamanı var. Segmentine yeni bir soluk getirecek modelin 2018 yılında piyasaya çıkması bekleniyor.

Yeni Mercedes CLA  (2019)

Model piyasaya çıkalı 2 yıl bile geçmemişken Mercedes hızlı bir makyaj operasyonuna gitmeye hazırlanıyor. Daha önceden yayınlanan kamüflajlı fotoğraflarda zaten bunun habercisi. 2019 yılında çıkması beklenen model CLA’nın yeni kasası olarak da piyasaya sürülebilir.

 

Yazı, fotoğraf ve videolar orijinalden alıntıdır.

Kaynak: Auto Bild (http://www.autobild.de/)

images

Leave a Reply