Arkas Spor, İzmir Atatürk Kapalı Spor Salonu

Aroma Türkiye Erkekler Voleybol 1. Ligi’nin 4.hafta maçları tamamlandı. Sonuçlara baktığımızda en dikkat çeken noktanın,  Fenerbahçe Grundig’in sezona daha ısınamaması olduğunu görebiliyoruz. 2011-2012 lig şampiyonu olan Fenerbahçe Grundig, sezona bir galibiyet ve üst üste 3 mağlubiyet alarak başladı.

Fenerbahçe Grundig

Hatırladığımız gibi Arkas Spor, geçtiğimiz sezon, final serisinde Fenerbahçe Grundig’e mağlup olarak şampiyonluğu elinden kaçırmıştı.Bu sene ise ligin 4. Haftasında karşı karşıya gelen iki güçlü rakip, izleyenleri, kıran kırana bir mücadeleye tanık etti. 134 dakika süren maçta, 2-0 geriye düşen Arkas Spor, mükemmel bir dönüş yaparak maçtan 3-2’lik bir skor ile galip ayrıldı.

Maça iyi başlayan taraf olan Fenerbahçe Grundig, ilk iki sette Ivan Miljkovic ve Leonel Marshall’ın sert smaçlarıyla rakibine üstünlük kurmayı başardı ve rakibinin oyuna ısınmasını engelledi. 3. sette ise büyük bir toparlanma gösteren Arkas, Burutay ve Agamez ile rakibi üzerinde büyük bir baskı kurdu ve bu seti 25-20 kazandı. Mükemmel bir çekişmeye sahne olan 4. Sette ise Arkas, teknik molada 16-11 geriye düştü. Fakat maçtan kopmayan İzmir temsilcisi, setteki mücadeleyi 26-24’lük bir skorla bitirdi ve maçı tie-break setine taşıdı. Setlerde durumu 2-2 yapan Arkas, 1 sayı bile geriye düşmeden, seti 15-11 kazanarak maçtan 3-2 galip ayrıldı ve haftayı lider tamamladı. Fenerbahçe Grundig ise sıralamada 9. Sıraya yerleşti.

Daniel Castellani

Fenerbahçe Grundig’in bu beklenmedik gidişatı, tüm voleybol severlerin akıllarını meşgul etmiş durumda. milli oyuncusu Emre Batur’u, Tomislav Coskovic’i  ve teknik direktörü Daniel Castellani’yi gönderen Fenerbahçe, geçen seneye göre takıma çok iyi takviyelerde bulundu.Ancak sezona kötü giriş yaptı. Bunu, yeni gelen oyuncuların takıma adapte olamaması gibi bir nedene bağlamanın doğru olmayacağını düşünüyorum. Sonuçta yeni transfer ettiği Ahmet Toçoğlu, Cernic ve Bjelica gibi isimlerin şimdiye kadar işlerini profesyonelce yürüten voleybolcular olduğunu ve takım değişikliklerinin bu oyuncuları çok etkilemeyeceğini görebiliriz. Asıl nedeninin ise teknik direktör değişikliğinin takımın kimyası olduğunu düşünüyorum. Takımı iyi yöneten bir teknik adamın gönderilmesinin hem takım yapısını hem de takım ruhunu etkilediğini düşünüyorum. Eğer hem teknik kadro hem de yönetim bu konuya el atmazsa Fenerbahçe ne Aroma Türkiye Erkekler Voleybol 1. Liginde ne de Avrupa da başarılı olabilecek.

Leave a Reply