Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) ve ODTÜ Motor Sporları Topluluğu tarafından ikincisi, toplamda dördüncüsü yapılan Türkiye Üniversiteler Karting Şampiyonası (ÜNİKART), Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde bulunan Yılmaz Go-Kart’ta gerçekleştirildi. Üniversitelerin motor sporları toplulukları için büyük bir rekabet ortamı sunan ve toplam yedi üniversiteden 35 sporcunun katılımıyla gerçekleşen turnuvada Bilkent Üniversitesi Go-Kart takımı ikinci oldu.

Şampiyonanın ilk ayağı, 25 Kasım Pazar günü düzenlendi. İstanbul’dan 2 ve Ankara’dan 6 üniversitenin katılımı ile gerçekleşen turnuvada çekişmeli geçen yarışların sonunda Orta Doğu Teknik Üniversitesi birinci olurken, Başkent Üniversitesi ikinci, Ankara Üniversitesi üçüncü ve Bilkent Üniversitesi dördüncü olarak yarışı bitirdi.

Daha sıkı mücadelelerin görüldüğü, 21 Nisan Pazar günü gerçekleşen ikinci turda ise Bilkent Go-Kart Takımı daha büyük bir tempoyla geri dönerek ikinci oldu. Birinci ve ikinci ayak sonucu elde edilen puanların toplanmasıyla birinci 320 puanla Orta Doğu Teknik Üniversitesi olurken Bilkent Üniversitesi 260 puanla ikinci ve Başkent Üniversitesi 250 puanla üçüncü oldu.

Leave a Reply