Normal Sezon Lideri Fenerbahçe Acıbadem

Aroma Bayanlar Voleybol Birinci Lig’de normal lig sona erdi. Play-off’lar öncesinde Fenerbahçe Acıbadem ligi lider tamamladı. 12 takımın 22 hafta boyunca mücadele verdiği lig maratonu geride kalırken, play-off’lar için geri sayım başladı.

Fenerbahçe Acıbadem ligin son maçında Ankara TOBB Spor Salonunda İBA Kimya TED Kolejlilere konuk oldu. Mücadele Fenerbahçe’nin 3-0’lık üstünlüğüyle sonuçlandı. Bu sonuçla Fenerbahçe çıktığı 22.maçında 21.galibiyetini alarak 61 puanla sezonu ilk sırada tamamladı.

Son haftanın en önemli maçında ise Şampiyonlar Ligi şampiyonu olarak göğsümüzü kabartan Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom ile Eczacıbaşı Vitra arasında yapıldı. Maç Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom’un 3-2’lik üstünlüğüyle sona erdi ve bu sonuçlarla Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom 22.maçında 20.galibiyetini alarak 59 puanla sezonu 2.sırada tamamladı. Eczacıbaşı Vitra ise bu sezon ki 3.mağlubiyetini aldı ve sezonu 19 galibiyet ve 59 puanla averajla 3.sırada bitirdi. Bu maçın bir başka özelliği de zirvedeki sıralamayı çok yakından ilgilendirmesiydi. Eğer maçı Eczacıbaşı Vitra kazansaydı, Fenerbahçe Acıbadem ile aynı puana ulaşacak ve lider averaja göre belirlenecekti.

Son haftanın bir diğer önemli maçında Galatasaray Medical Park ve Beşiktaş derbi mücadelesinde karşı karşıya geldi. Galatasaray’ın 3-1’lik galibiyetiyle sonuçlanan maçın ardından Galatasaray 38 puanla 4.sıradaki yerini korurken Beşiktaş ise ligi 7.sırada bitirdi.

Bu sonuçların ardından ligde ilk 8 sırayı alarak Play-off a kalmaya hak kazanan takımlar ise şu şekilde:
FENERBAHÇE ACIBADEM, V.GÜNEŞ SİG. T.TELEKOM, ECZACIBAŞI VİTRA, GALATASARAY MEDICAL PARK, İLLER BANKASI, NİLÜFER BLD, BEŞİKTAŞ, MKE ANKARAGÜCÜ.

Normal sezonun bitmesiyle birlikte ligden düşen ve yükselen takımlarda belli oldu. Ligi son 2 sırada bitiren Karşıyaka İZKA İnşaat ve Dicle Üniversitesi gelecek sezon Aroma Bayanlar 2.liginde mücadele edecek.

2.Ligin Final grubundan ise Emlak TOKİ ve Yeşilyurt gelecek sezon Aroma Bayanlar 1.liginde mücadele etmeye hak kazandılar.

Leave a Reply