NBA’in Heyecanla Beklediği Yetenek: Kwe Parker

kwe-122 Kasım 1996 Fayetteville, North Carolina doğumlu olan Kwe Shaun Parker, henüz 18 yaşında olmasına karşın şimdiden tüm dünyanın dikkatini çekti ve geleceğin yıldız adayları arasına girdi. Bunun sebebi ise lise takımında gösterdiği performans ve yaptığı inanılmaz smaçlar diyebiliriz.

Parker’ın oynadığı Trinity Christian School, NCISAA’s 1-A kategorisinde 2014 şampiyonluğunu Crusaders’a kaptırmış olsa da Kwe Parker ortalama 11.5 sayı, 3.7 ribaund ve 3.1 asist ortalamalarıyla mücadele etti. İstatistikleri hiç fena olmasa da şüphesiz asıl dikkat çektiği nokta; inanılmaz yüksek noktalara zıplayarak attığı smaçlar. Zıplayarak kafasını pota hizasına kadar getirebilen 1,88 boyundaki Parker, bu sayede smaçlarını kollarını daha yukarıdan indirerek bloklardan rahat korunarak basıyor. Parker’ın sahip olduğu özellikler bunlarla da sınırlı değil. Topla dengesi çok iyi olan Parker, hem içeriye doğru delici driplingleri ile hem de orta mesafe şutlarıyla da göz dolduruyor. Point Guard ve Shooting Guard mevkilerinde oynayabilen Parker’ın 2016 NBA draftına katılması bekleniyor.

Geçtiğimiz Ağustos’ta Fayetteville’s Trinity Christian School’dan High Point’s Wesleyan Christian Academy’ye transfer olan Kwe Parker, yaşıtları içinde 1 numara olarak gösteriliyor. Kwe Parker harika smaçları sayesinde şimdiden 2 kez “SportsCenter” ın “Top Plays” dalında birincilik elde etti. Kazandığı başarılar ve potansiyeli sayesinde Wake Forest, Clemson, Virginia Tech, Boston College ve Charlotte gibi okullardan burs teklifleri de almış durumda.

kwe-2Bu kadar yüksek potansiyeli olmasına rağmen kendini çok iyi tanıyan ve hedeflerini iyi bilen Parker, yaptığı bir açıklamada “Çok iyi zıplayabiliyorum ama bu beni kolej liginde bir yere taşımaz. Kolej koçlarının sadece smaçlarım için beni istediklerini ve tek yapabildiğimin bu olduğunu düşünmeye başladıklarını hissediyorum ama bu doğru değil. Kolej liginde çok iyi atletler var, ben iyi bir oyuncu olmak istiyorum. Oyunumda en sevdiğim hareketim smaçlarım değil, hızım. Eğer bu şekilde şutlarımı geliştirmeye devam edersem bir de şutlarım olacak ” dedi.

Kendisini ne kadar geliştirebileceği ve NBA’de neler yapabileceğini şimdiden merak edenler kolej liginde onu takip ederek bu meraklarını giderebilirler. NBA’e gittiğinde smaç yarışmalarında en büyük favori olacağını da videolarından görebilirsiniz;

Leave a Reply