Yağmurun da yağması ile birlikte karnaval daha da eğlenceli hale geldi

Yağmurun da yağması ile birlikte karnaval daha da eğlenceli hale geldi

Teniste sezon dünyanın dört bir yanındaki turnuvalarla devam ederken erkeklerde geçen hafta oynanan önemli turnuvalardan biri de Brezilya’da oynanan Rio de Janeiro turnuvasıydı. Nadal ve Ferrer’in seribaşlığını çektiği turnuva, bu iki önemli raketin toprak sezonunu açma turnuvası olması açısından da önemliydi. Turnuva başlamadan önce iki İspanyol raketin Rio Karnavalı’na katılması da güzel görüntüleri beraberinde getirdi. Rafael Nadal kendisi için bunun unutulmaz bir anı olarak kalacağını söyleyerek “İnsanlar arasında inanılmaz bir pozitif enerji vardı. Herkes şarkı söyleyip dans ediyordu. Bu özel tecrübeyi yaşadığım için kendimi çok şanslı hissediyorum” derken, David Ferrer de “Bugün hayatım boyunca dans ettiğimden daha çok dans etmiş olabilirim. Şansım olursa seneye de katılmayı çok isterim” diye konuştu.

000a341e-642Turnuvaya gelirsek; Nadal ilk iki turda 71 numara Bellucci ve 54 numara Carreno-Busta’yı 2-0’lık setlerle geçerken çeyrek finalde rakibi Arjantin tenisinin önemli isimlerinden 24 numara Pablo Cuevas oldu. İlk seti kaybeden İspanyol raket iyi bir geri dönüşe imza atarak maçı 2-1 kazandı ve yarı finalde İtalyan Fognini ile eşleşti. 2014’ün ikinci yarısında çok kötü bir performans çizen Fognini, bu yıla daha konsantre başlamış gibi gözüküyor. Nadal maçta ilk seti almasına rağmen rakibine 2-1 yenilerek kendisi açısından hayal kırıklığı ile turnuvadan ayrıldı. Fognini ise finale adını yazdırdı ve üst üste 4 maç kazanmış oldu. Fognini’nin bu istikrarsız tablosu final maçında da kendisini gösterdi ve düşen oyunuyla birlikte Ferrer’in de iyi performansı maçı ve turnuvayı rahat bir biçimde Ferrer’e getirdi. Dünya 9 numarası bu şampiyonlukla bu yıl içerisindeki ikinci şampiyonluğunu kazanmış oldu.

Wozniacki, sandboarding sporunu ilk kez denerken

Wozniacki, sandboarding sporunu ilk kez denerken

Bayanlarda ise geçen hafta Halep, Radwanska, Kvitova, Wozniacki gibi isimlerin katıldığı önemli bir Dubai turnuvası oynandı. Daha çeyrek finaller öncesinde Radwanska, Kvitova, Ivanovic, Venus Williams gibi isimlerin elenmesiyle sürpriz bir turvuva oldu diyebiliriz. Turnuvanın sürpriz oyuncusu ise seribaşı olmamasına rağmen harika maçlar çıkaran ve yarı finaldeki maçını da ucu ucuna kaçıran İspanyol raket Garbine Muguruza oldu diyebiliriz. Turnuvayı kazanan isim ise turnuvanın 1 numaralı seribaşı Halep oldu. Yarı finalde Muguruza’yı deviren ve onun gibi harika bir turnuva çıkaran Pliskova ile eşleşen Halep maçı set vermeden kazanarak Dubai’den zaferle ayrılan isim oldu. Dubai’de de oyuncular, Rio’daki gibi eğlenceli aktivitelere katılmaktan geri kalmadı.

Halep'in deve ile imtihanı

Halep’in deve ile imtihanı

Leave a Reply