Rosberg Şampiyonluk Kupasını Kaybetti

Formula 1’in son şampiyonu Nico Rosberg pilotlar şampiyonluğu kupasını kaybettiğini açıkladı. Trafalgar Meydanı’ndaki F1 Londra sahnesinde konuşan Rosberg, Goodwood Hız Festivali’nden hemen önce üstünde daha önceki tüm şampiyonların oyma imzalarının bulunduğu kupayı kaybettiğini söyledi.

“Tabi ki benim için çok özel. Goodwood’a yollarken içimde büyük bir korku vardı. Çok büyük güvenlik önlemi almamıza rağmen kayboldu.”

“5 gün boyunca yoktu. Bu benim için çok büyük bir şey ifade ediyordu. Çok sıkıntılı günler geçirdim. Fakat şimdi onu bulduk.”

“Posta sırasında kaybolmuş, fakat şu anda her şey iyi durumda. Bu yüzden çok mutluyum. “

Rosberg, bu korkuya rağmen şampiyonluğu kazandıktan birkaç gün sonra açıkladığı emekliliğinin tadını çıkardığını da ekledi. Rosberg’in programı, yaklaşık 1 ay boyunca gece gündüz şampiyonluk kutlaması yaptığı dönemden beri oldukça yoğun geçiyor.

“Şu an yapılacak işler listemin üstünden gidiyorum. Cuma günü Wimbledon’a gidiyorum. Silikon vadisine yapacağım ilham verici yolculuktan önce de pazar günü Britanya GP’sine katılacağım. “

Vaktinin çoğunu dünyanın farklı noktalarındaki davetlere giderek geçiren Rosberg’in emekliliğinin her dakikasından zevk aldığı aşikar. Böyle görkemli bir hayatı kim istemez ki…

Leave a Reply