Basketbol severlerin heyecanla beklediği, Beko Basketbol Ligi’ndeki Türk ve yabancı yıldızların buluştuğu Beko All-Star 2013,  Fenerbahçe Ülker Arena’da gerçekleştirildi. Ufuk Sarıca’nın yönettiği Türk Yıldızlar ile Orhun Ene’nin yönetimindeki Yabancı Yıldızların karşılaşmasının yanında smaç ve 3 sayı yarışmaları, yıldızlar 3 sayı yarışması ve “Action Team” grubunun smaç şovları ile renklenen organizasyonda 14.000 kişi salonu tıklım tıklım doldurdu.

 

Smaç yarışmasının ilk turunda Pınar Karşıyaka’dan Aminu ilk sırada yer alırken, eşit puanlar toplayan Banvitli İzzet Türkyılmaz ve Fenerbahçe’den İlkan Karaman arasında bir eleme daha yapıldı. İlkan’ı ve finalde de Aminu’yu, Sinan Güler’in de smaçlarının hazırlanışına ve uygulanmasına yaptığı katkısıyla ekarte eden İzzet Türkyılmaz topladığı 148 puanla smaç yarışmasının galibi oldu. 3 sayı yarışmasını ise Kirk Penney domine etti. TED Ankara Kolejlilerin Yeni Zelandalısı finalde ürettiği 18 sayıyla Ogün Sevinç ve Bekir Yarangüme’yi geride bırakarak 3 sayı yarışması şampiyonluğuna ulaştı. Yıldızların 3 sayı yarışmasında ise eski oyunculardan, Beko Basketbol Ligi ve Bayanlar Basketbol Ligi’nden birer oyuncudan oluşan 3 kişilik takımlar yarıştı. Takımların 6 şuttan oluşan ve son şutu orta sahadan sayıya çevirmek zorunda olduğu parkuru en kısa sürede tamamlayanın 1.olacağı yarışmada, Serdar Apaydın, Daniel Ewing ve Esra Şencebe’den oluşan takım özellikle Daniel Ewing’in üstün performansıyla zorlu yarışmayı 37 saniyede tamamlayarak 1.lik ödülünün sahibi oldu. Şimdi de yıldızların mücadelesi All-Star maçına kısaca göz atalım.

Smaç yarışması galibi İzzet Türkyılmaz.

Smaç yarışması galibi İzzet Türkyılmaz.

Şov maçı havasında başlayan All-Star 2013’ün ilk periyodunda gevşek savunmalar ve çabuk kullanılan hücumların ardından gelen güzel hareketler yoğunluktaydı. Özellikle Dorsey’in harika smaçları ile hızlı hücumlarda etkili olan Yabancı Yıldızlar Karması karşısında Türk Yıldızlar ilk çeyreği 27-25 önde geçti.2.çeyrekte Galatasaraylı Ersin Dağlı’nın sürpriz üçlüklerine Semih Erden de destek verirken Yabancılar da Vujacic ve Farmar ile etkili oldu ve devre Türk Yıldızların 56-55 üstünlüğüyle bitti. 3.periyotta Türk Yıldızlar İzzet Türkyılmaz ve Semih Erden’in etkili oyunuyla farkı bir ara 10 sayıya kadar çıkarmasına rağmen dış şutlarla ve hızlı hücumlarla etkili olan Yabancılar karması çeyrek sonunda Türkleri yakaladı:88-88. Son çeyreğin büyük bölümünde ise sahada Yabancılar Karması rüzgarı esti. Özellikle Hawkins’in etkili oyunuyla bir ara farkı 15 sayıya kadar çıkaran yabancılar, maç sonunda yaptığı atakla farkı 1 sayıya indiren Türk Karması’nın son hücumda sayıya ulaşmasına izin vermedi ve maçı 116-115 kazandı. All Star 2013’ün MVP’si ise maç boyunca yaptığı güzel hareketlerle seyir zevkine katkıda bulunan  Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesporlu Joey Dorsey oldu.

Maçın MVP'si Joey Dorsey.

Maçın MVP’si Joey Dorsey 10.000 TL’lik ödülün sahibi oldu.

Oyuncuların yoğun maç maratonu içinde kazanma stresi olmadan oynadıkları, sınırlama olmadan şut kullanıp güzel hareketlerini sergilediği Beko All-Star 2013, izleyenler açısından da görsel bir şölene sahne oldu. Birçok yıldızın buluştuğu, oyuncular için aynı zamanda bir stres atma fırsatı olan bu görsel şölenin önümüzdeki yıllarda da aynı şekilde devam etmesi dileğiyle.

Leave a Reply