Yıldız Erkeklerimiz turu yenilgisiz tamamlayarak göğsümüzü kabarttılar.

Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası ikinci tur elemeleri 3-7 Ocak tarihleri arasında Ankara´da yapıldı. Milli Takımımız ilk dört gün sırasıyla Litvanya, Romanya, Hollanda ve Avusturya ile karşılaştı. İlk dört günde dört zaferle finallere katılmayı garantiledi. Bu takımlar arasından yıldız erkeklerimizi tek zorlayan cumartesi günü karşılaştığımız Hollanda ekibi oldu. Yıldızlarımız 2-0 geriden gelmelerine rağmen büyük bir gayret örneği göstererek bu maçı da lehimize bitirmeyi bildiler. Bu maçta takımımızın en göz dolduran oyuncusu pasör çaprazı Cansın Ogbai Enaboifo’ydu. Cansın Hollanda ekibi karşısında 18 sayı alarak takımını galibiyete taşıdı.

Yıldızlarımız Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’la beraber

Son gün Pazartesi ise yıldızlarımızı bekleyen takım İspanya’ydı. Son maçlarında yıldızlarımız İspanya karşısında 3-0’lık skorla maçı alarak ne kadar iyi olduklarını bize bir kez daha gösterdiler. Türkiye’de voleybol denilince akla bayan voleybolu gelmekteydi. Yıldızlarımız erkek voleybolunun da bayan voleybolu gibi giderek daha iyi yerlere geldiğini ve bu genç neslin gelişimiyle beraber çok daha iyi yerlere gelebileceğini gösterdiler. Kadromuzda dört tane TVF Güzel Sanatlar ve Spor Lise’li oyuncu olması da yine Türk voleybolu için sevindirici bir haber çünkü bu durum lisenin kuruluş amacına da uygun bir şekilde ülkemiz için en iyi voleybolcuları yetiştirdiğinin bir göstergesi konumunda.

GazeteBilkent ekibi olarak Yıldız Erkeklerimize Avrupa Şampiyonası finallerinde de yine göz dolduran bir oyun diliyoruz ve onlar için Türk seyircisinden de daha çok ilgi bekliyoruz.

Leave a Reply