En Çok Aranılan Voleybol Yıldızları: #1 Naz Aydemir

Dünya çapında en çok takip edilen voleybol sitelerinden Volleywood.net her yıl en çok aranan voleybol yıldızlarını listeliyor. Sporcular ödülleri ya da skorları önemli değil. Ölçütleriyse şu: Oyuncu ne kadar popüler? Ne kadar seviliyor?  Yani sitelerinde ne kadar aranıyor?

Milli pasörümüz Naz bu yıl Vakıfbank'la bir çok başarıya imza attı...

Milli pasörümüz Naz bu yıl Vakıfbank’la bir çok başarıya imza attı…

2012’nin listesini de haber yapmıştık, hatırlayacaksınız. Naz Aydemir # 2’ydi. Milli pasörümüzün sempatikliği, güzelliği ve göz dolduran oyunuyla dünya voleybol sahnesinde bu şekilde ilgi görmesi hiç de şaşırtıcı değil. Fenerbahçe’den Vakıfbank’a transfer olması çok tepki çekmişti. Ama Naz bunlara kulak asmadı. Şu an Vakıfbank’la çok başarılı bir sezonu bitirmek üzere. Vakıfbank bu yıl, 2011’de de olduğu gibi, Şampiyonlar Ligi Şampiyonu oldu. Sonrasında Türkiye Kupası’nın sahibi oldu. Bu sezon oynadığı tüm resmi maçları kazanarak 39 maç galibiyet alarak Türkiye rekorunu çoktan kırdı. Bu başarıların hepsinde Naz’ın payı kesinlikle tartışılmaz. Naz’ın da en çok arananlar sıralamasında Logan Tom’un yerini kapıp #1 olmasında Vakıfbank’ın payı da azımsanamaz.

Demir yumruk Nesli, oyunundan çok boşanmasıyla dünya basınında ön planda.

Demir yumruk Nesli, oyunundan çok boşanmasıyla dünya basınında ön planda.

Neslihan Demir ise 9. sıradan 5. sıraya yükseliyor bu yıl.  Geçen ay eşi Galatasaray Voleybol Şube Sorumlusu Orkun Darnel’den sürpriz bir şekilde ayrılmıştı Nesli; bu yüzden bir süre oyunundan çok boşanmasıyla gündemde olmuştu. Volleywood da Demir Yumruk Neslihan’ın boşanmasını haber yapan ilk sitelerden birisi olmuştu.

Sanja popovic

 

Listede dikkat çeken diğer isimlerse şöyle sıralanabilir: Bu yıl Cev Cup finalde Fenerbahçe’yi devirip kupayı kaldıran Bank BPS Fakro takımının MVP ödüllü oyuncusu Sanja Popovic ilk dikkat çeken isim. Bir dönem Beşiktaş forması da giyen Hırvat oyuncu, Volleywood listesinde 4. sırada yer alıyor. Vakıfbak’ın Japon oyuncusu Saori ve Eczacıbaşı’nın hırslı orta oyuncusu Maja Poljak’sa yine ilk yirmide yer alan oyunculardan. Fenerbahçe’nin yıldızı Kim’se listede yer edinmeyi başarmakla beraber önceki yıla göre düşüşlerde.

 

 

 

 

Volleywood’un açıkladığı en çok aranan 2013 voleybol yıldızları şu şekilde listelendi:

1. Naz Aydemir (TUR)

2. Logan Tom (USA)

3. Michelle Gumabao (PHI)

4. Sanja Popovic (CRO)

5. Neslihan Darnel (TUR)

6. Saori Kimura (JPN)

7. Sheilla Castro (BRA)

8. Paul Lotman (USA)

9. Ivan Miljkovic (SRB)

10. Gavin Schmitt (CAN)

11. Manon Flier (NED)

12. Matt Anderson (USA)

13. Cristian Savani (ITA)

14. Leila Barros (BRA)

15. Maja Poljak (CRO)

16. Kim Yeon Koung (KOR)

17. Zbigniew Bartman (POL)

18. Jaqueline Carvalho (BRA)

19. Maxim Mikhaylov (RUS)

20. Stacy Sykora (USA)

 

Leave a Reply