CEV Kupası Halkbank’ın- Sarı Melekler Üzgün

Halkbank Erkek Voleybol Takımı, Cev Kupası'nı kaldırarak tarih yazdılar.

Halkbank Erkek Voleybol Takımı, Cev Kupası’nı kaldırarak tarih yazdılar.

Bu dönem bayanlarda ve erkeklerde Avrupa kupalarına çok iyi başladık. 10’un üstünde takımımızla hem Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde hem de Avrupa’nın iki numaralı kupası CEV Kupası’nda yer aldık. CEV Cup’ta final geçtiğimiz hafta sonu oynandı. Bayanlarda Fenerbahçe, erkeklerde Halkbank bize final heyecanı yaşatan takımlar oldular ama bu takımlardan sadece kupayı kaldıran Halkbank oldu. Latina karşısında zoru başardılar ve kupayı müzelerine taşıdılar. Fenerbahçe Bayan takımıysa ikincilikle yetindi.

Kim'in çabası yetmedi, Sarı Melekler finalde yenildi.

Kim’in çabası yetmedi, Sarı Melekler finalde yenildi.

“Sarı Melekler” Üzgün

Fenerbahçe Bayanlar CEV Kupası finali ilk maçında, Polonyalı rakibi Bank BPS Fakro Muszyna´ya deplasmanda 3-2 yenildi. Temsilcimizin kupayı kaldırmak için önce rövanş müsabakasını, ardından da altın seti kazanması gerekiyordu. Rövanş karşılaşması geçtiğimiz cumartesi günü Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynandı. Karşılaşma karşılıklı setlerle ilerledi ama ”Sarı Melekler” tie-break setinde yeterince direnç gösteremediler. Polonya temsilcisi 2-8’lik üstünlük sağlamıştı. Sarı Melekler Kim ile sayılar bulsa da seti 11-15, mücadeleyi de altın sete gerek kalmadan 3-2 kaybettiler.

kimkimSon yıllarda Avrupa kupalarında adından sıkça bahsettiren, 2010 Dünya Kulüpler şampiyonu ve geçen yılın Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olan ”Sarı Melekler”, CEV Kupası’nı müzesine götürme şansını ellerinden kaçırdılar. Polonya temsilcisi rakip kendi oynamak yerinde Fenerbahçe’yi oynatmamayı amaçlamıştı ve bunu başardı. Arka çizgiye uzayan servislerle, iyi yerleşmiş bloklarla bizim hücum gücümüzü kestiler. Kim dışındaki yabancı oyuncularımız da pek takıma katkı sağlayamayınca kupaya bu kadar yaklaşmışken kendi ellerimizle verdik.

Bayanlar CEV Kupası’nda en değerli oyuncu Muszyna’nın pasör çaprazı, bir zamanlar Beşiktaş’ta da forma giymiş olan Sanja Popovic seçildi.

 

Emre Batur'un kupa sevinci..

“Voleybolun UEFA Kupası’nı aldık.” Emre Batur

“Voleybolun ‘UEFA Kupası’nı aldık”

Halkbank, Erkekler CEV Kupası finalinin ilk maçında Andreoli Latina´yı deplasmanda 3-1 yenerek Ankara’daki rövanş için avantaj elde etmişti.  Pazar günü oynanan finalin ikinci maçında ise rakibini 3-2 mağlup ederek kupayı kaldırdı. Halkbank oyuncuları adeta tarih yazdılar. Hepinizin de takdir edeceği gibi Türk voleybolunda hep bayanlar ön plandadır. Bugüne kadar Avrupa’da erkeklerimizin başarıları sayılı. 2009’da Challenge Kupası’nda Arkas Avrupa’yı ‘Arkas’ında bırakarak Avrupa şampiyonluğuna imzasını atmıştı. Böylece erkeklerde ilk Avrupa şampiyonluğumuzu kazanmıştık. O kupadan sonra erkeklerde bu kupa ikinci. Orta oyuncu Emre Batur, “Voleybolun UEFA kupasını aldık.” diyerek ne kadar övünse hakkı. Hak ederek aldılar ve övünmek tüm oyuncuların ve teknik ekibin hakkı. Umarız ki bu zafer erkek voleybolumuza karşı olan ön yargının kırılmasına biraz yardımcı olacaktır.

Priddy uçuşta

Priddy uçuşta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Halkbank oyuncuları takım olarak tarih yazdılar ama bireysel olarak da her biri ayrı parladı:
  • Halkbank smaçörü Williams Priddy MVP (Most Valuable Player) seçildi.
  • Hüseyin Koç turnuvanın en iyi pasörü seçildi. 2009’da Avrupa Challenge Kupası’nı müzesine götüren Arkas’ takımının da pasörü olan Hüseyin, o turnuvanın da en iyi pasörü seçilmişti.
  • En skorerler listesinde 3 Halkbank oyuncusu ilk 5’te yer alıyor: Ahmed Abdelhay (Ahmed aynı zamanda en iyi smaçör de seçildi) birinci sırada, Priddy üçüncü sırada ve Emre Batur beşinci sırada.
  • En iyi blok yapan oyuncularda ise ilk sıralar yine Halkbank’ın. Emre ve Resul ilk iki sıradalar.
  • En iyi manşet alan oyuncu ise Halkbank liberosu Nuri Şahin.
MVP seçilen Priddy kupa sevincisini ailesiyle yaşıyor.

MVP seçilen Priddy kupa sevincisini ailesiyle yaşıyor.

 

Leave a Reply