Mersin Idman Yurdu Galatasaray

Mersin Idman Yurdu Galatasaray

Galatasaray deplasmanda Mersin Idman Yurdu ile Umut ve Nobre’nin karşılıklı golleriyle 1-1 berabere kaldı. Romanya zaferi sonrası Cimbom deplasmanda iki puan bıraktı.

Mantalite Değişmeli

Oynamayı düşünmeyen bir Mersin İ.Y. vardı. Ligimizde artık futbol oynamayı düşünmeyen takım istemiyoruz. İster büyük takım olsun ister küçük.  Böyle bir mantalite olabilir mi? İngiltere Premier ligine bakın güçsüz bir takım United, City, Chelsea gibi dünya devleriyle oynarken bile elinden geldiğince hücum etmeye oynamaya çalışıyor, biz de bu mantalite olduğu sürece futbolumuz bir yere varamaz maalesef. Dünkü maç izleyenler için eziyet gibiydi,Galatasaray yorgun gücünü ekonomik kullanma derdinde, Mersin ise Çanakkale geçilmezi oynayan, tempoyu sıfıra indirmeye çalışan taraf durumunda. Bir futbolsever olarak izlediğim en sıkıcı maçlardan biriydi.

Kronik

Galatasaray’ın kronik rahatsızlığı devam ediyor. Bir büyük takım bu kadar kolay gol yememeli. İşin kötüsü duran top, ara pas vs. farketmiyor, her koşulda golü yiyorlar. Dünkü kornerde Eboue, Riera kornerden gelen topu seyredince, üstüne bir de Muslera hatalı çıkınca Nobre golü atmakta zorlanmadı.

Rotasyonsuz olmaz

Fatih Terim Romanya’da deyim yerindeyse savaş gibi mücadele vermiş bir takımı aynı şekilde hafta sonu da sahaya sürünce, vites artıramayan külüstür araba misali sahada kaldı Galatasaray. Mersin İ.Y.’de buna çanak tutunca, duran toptan gelen iki gol ve sıkıcı bir maç izledik. Bunlar haricinde kayda değer sadece Umut ve Eboue’nin direkten dönen topları vardı. Geriye kalan mı… sıfır mücadele, sıfır güzel oyun.

Leave a Reply