‘’Paris’te bir adam öldürülürse bu bir cinayettir, doğuda elli bin insan boğazlanırsa bu sadece bir meseledir.’’

Victor Hugo

Esad canisi geçen hafta Duma’da gerçekleştiği saldırılarda kimyasal silah kullanarak Müslümanların bir kez daha ne kadar öksüz olduğunu ortaya koydu.

Peki neden Doğuda yaşayan bir insanın batıda yaşayan bir hayvan kadar değeri yok? Yada görünürde hürriyet ve barış meleği gözüken ülkeler neden bu zamana kadar 215 kere kimyasal kullanılmasına tepkisiz kaldılar ve daha ilk sefer bu caniyi durdurmaya bu kadar kararlılar? Geçmişte onlarca canın yitip gitmesine, Dera’da ailelerin çocuklarına kıyıp sonra “gidin yenisini yapın, yapamazsanız biz gelip yaparız” diyip katliamlarını alçakça meşrulaştırmalarına neden sessiz kalındı? Benim bir cevabım var: Batı, hiçbir zaman medeni olmamıştır. Bugün ki refahı kan ve gözyaşı üzerine kuruludur…Şimdi , Irak’a “barış ve özgürlük” getirmiş ABD’nin Suriye’ye müdahalesini savunan ve destekleyen bir güruh görüyorum ki,gördükçe küplere biniyorum. Daha çok uzakta değil, 2003’deki Irak işgalinden sonra olanlardan da mı ders almadılar ! Bu mandacı gürüh, bunca mezalim yaşanırken sanırım yerin altında yaşıyordu! 2003 işgalinden sonra Irakta neler oldu neler! Yeni yollar ve köprüler yapıldı, ülke altyapısı batılı devletlerin çoğundan üstün hale getirildi, ekonomi muazzam hale gelerek istikrarlı bir şekilde gelişti, eşsiz müzeler ve kütüphanelerden yararlanılarak bilim ve eğitim yolunda büyük yol alındı …

Demek isterdim, fakat tam olarak şunlar oldu;

https://www.youtube.com/watch?v=v6SBrhCKqj4

Aynen videodaki efendinin de söylediği gibi: Irak’ı yok ettiler, orta çağlara, hatta gerisine götürdüler. Bir de bu bilinmezliğe bir DAEŞ ekleyin… Üstelik işgal nedeni olarak gösterdikleri “kitle imha silahlarından“ eser yoktu. Moğollar bile bu kadarını yapamamıştı! Ki onlar çekilip gittiler, Amerika ise ısrarla bu topraklara karışmaya devam ediyor. Zaten halihazırda perişan olan Suriye denklemine bir de bir bilinmeyen olarak ABD ve müttefiklerini eklersek, bu savaş bir 7 yıl daha sürer gider… Peki ne yapmalıyız ? Ne yapmalıyız ki Müslümanların da insani olarak “hakları” olsun ?

Şu durumda ne yapabiliriz ki ?

https://www.youtube.com/watch?v=9O0uR03s7m4

Amerikan Başkanı resmen Suudilerin “Reformist” prensi ile kafa buluyor !  Hiçbir zillet sebepsiz değildir…

Halbuki bu konularda hiçbir bilgisi olmayan bir şahsa “ İslam dünyasının lideri hangi ülkedir” diye bir soru sorulsa cevabı Suudi Arabistan olur çünkü Müslümanların kutsal şehirleri Mekke ve Medine bu ülkededir. Halbuki onlar Müslümanların dertleri ile dertlenmek bir kenara dursun Suriye dramından farksız bir trajedi olan Yemen olaylarının tam içerisindeler.

Peki Türkiye olup bitenin neresinde?

Türkiye, Suriye savaşının başlangıcından bu yana en çok etkilenen ve neredeyse bölgede en aktif rol üstlenen ülke konumunda oldu- olmaya devam ediyor. Ülkemiz 2.5 milyon Suriyeliye ev sahipliği yaptı, onlara “insani” yardım yapan tek ülke Türkiye oldu,ancak sözde “çağdaş” ve medeni ülke ve kuruluşlar ancak izlemekle yetindi. Türkiye ayrıca sınırlarında ortaya çıkan ve bölge geleceğine büyük tehdit oluşturan bir terör bataklığını kurutmaya devam ediyor. Türkiye üzerine düşeni fazlası ile yapmıştır, geçmişte yapılmış içe kapanma hatasını günümüzde de tekrarlamayarak etkin bir arabuluculuk rolü üstlenmiştir. Özetlemek gerekir ise, bu utanç tablosunu ne her seferinde beklenen Amerikan müdahalesi, ne Rusya desteği ortadan kaldırır. Bu meseleyi çözecek olan ancak ve ancak bilinçli bir Müslüman toplum olacaktır. Dinini, dilini, tarihini ve kültürünü bilecek ve üstünlüğünün yalnız İslamdan geldiğini bilecek bir toplum, bu öğrenilmiş çaresizliği yenip Müslümanları 100 yıl geride kaldıkları yarışta rakipleri ile arasında oluşan farkın kapanmasını sağlayacaktır.

 

 

Leave a Reply