Son aylarda ülkemizde bölücü terör örgütünün saldırılarında bir artış gözlenmekte ve bu saldırılarda emniyet güçlerine yapılan saldırıların arttığını gözlemekteyiz. Son dönemde polislerden verdiğimiz şehitlerde bir artış yaşanmakta.

Bölücü terör örgütü sınır karakolları kadar Emniyet Müdürlüklerine, Polis Karakollarına ve Polis okullarına saldırılarda bulunmakta. Polise yapılan saldırıların artması terörle mücadelede polis kuvvetlerinin daha etkin rol alacak olması en büyük etkendir.

Hükümet askerin yanı sıra polislerden kurulacak özel timlerinde terörle aktif mücadele etmesi konusunda karar almasıdır. Bu durum profosyonel meslek olarak terörle mücadele edecek insanların daha etkili olacağı konusunda terör örgütünü endişelendirmektedir ve tam manasıyla bu karar yürürlüğe girmeden terör örgütü kirli ellerini polise çevirmiştir. Bu da polislere yapılan saldırıların ve polislerden verdiğimiz şehitlerin artmasına neden olmuştur.

Türk Emniyet Teşkilatının bu konuda tedbirlerini alarak en kısa sürede terörle aktif mücadeleye başlaması ülkemiz için olumlu bir hareket olacakken; bölücüleri en çok korkutacak hamle olmuştur.

Sonuç olarak; terörün kirli elleri polise de dönmüşken bu duruma çözüm bulunarak terörle mücadele de polisin bir an önce devreye sokulması olumlu bir hareket olacaktır.

Leave a Reply