CHP, hükümetin getirdiği 4+4+4 sistemini protesto etmek ve bu sistemin yaratacağı muhtemel sıkıntıları anlatmak için Tandoğan Meydanı’ndaydı. Kendi tarihinde de bir ilke imza atan CHP, uzun bir aradan sonra “halk”ın partisi olduğunu hatırladı. Ancak gelin görün ki bugün gerçekleşen hararetli konuşmaların ve tartışmaların dışında bir olay vardı ki yüzlerde tebessüm oluşturdu.

TBMM’de grup toplantısı yapmak yerine, halka inmeye ve 4+4+4 sistemini kendi açılarından anlatmaya karar veren CHP meydana indi. Tandoğan’da toplanan kalabalık CHP’nin beklentilerini karşıladı mı bilinmez ancak yine de büyük ilgi vardı. Kılıçdaroğlu konuşması sırasında “Ne yaparsanız yapın milleti ve CHP’yi susturamayacaksınız. Bugün salı hafta sonu değil ama 10 binler burada” cümlelerini sarf edince Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Kılıçdaroğlu’nu diline doladı.

Sosyal paylaşım sitesi “twitter”ın sıkı kullanıcılarından olan Gökçek sık aralıklarla Kılıçdaroğlu’nun sözlerine göndermelerde bulundu. 10 binler burada sözlerine takılan Melih Gökçek “Aldığım bilgiye göre 9000 olarak geçti. Ama bana göre 7000. Biliyorsunuz ben söyledim mi ispat ederim. İşte size fotolar” twitini attı ve miting alanının havadan çekilen fotoğraflarını paylaştı.

Gelin görün ki benim aklıma takılan nokta Gökçek’in meydanda bulunan kişi sayısının 7000 olduğuna nasıl karar verdiği. Tamam katılanların sayısının 10.000 olmadığını varsayalım, havadan çekilmiş bir fotoğraftan 7000 kişiyi saymış olamaz değil mi?  Gerçi “Bana göre7000”demiş ama yine de 7000 sayısını belirterek iddiasını ortaya koymuş. Ayrıca Gökçek’in twitlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’na KK diye hitap etmesi de ilginç noktalardan birisi. İkili arasındaki çekişme sanırım hiç son bulmayacak.

Bu yoğun gündemde, bu kadar atışma ve tartışma içinde yüzünüzde bir tebessüm oluşturabilmek dileğiyle…

Leave a Reply