Bugünlerde ülkemizin Nevruz Bayramı’ndan kalan görüntüleri en kısa zamanda unutmayı yeğlendiğinden emin olabiliriz. Ben Nevruz Bayramı’nı küçüklüğümden hatırlıyorum, çocukluk arkadaşlarımla birlikte hiçbir köken farkı olmadan ateşin üstünden atlamaya çalışırdık kardeşçe. Bugünkü Türkiye’nin çocuklarına baktığımızda ise; ellerine taş, sopa, silah, patlayıcılar ve masum insanların canlarına bilinçsizce zarar veren gençlerle karşı karşıyayız. Bu gençlerimizi yönlendiren, beyinlerini yıkayan ve onları göz göre göre tehlikeye atanlar elbet bir gün cezalarını bulacaklardır. O günler geldiğinde, 21 Mart Dünya Nevruz Bayramı’nı kardeşçe hep birlikte barış içinde kutlayacağız. Doğanın uyanışı ve baharın gelişini kutladığımız 21 Mart Türk kardeşliğinin sembolü olacaktır. Bütün uluslar bu kardeşliğimize şahit olacak ve bugünler de gazetelerde, sosyal medyada yer alan görüntüleri unutacaklardır.

Bugüne baktığımızda, Türkiye’yi bölmek isteyenler, Nevruz Bayramı’nı siyasetin oyuncağı haline getirdiler. Mecliste yer edinmiş partilerin, kendilerini destekleyen grupların hak ve özgürlüklerini koruması gerekirken, onlar bu insanları ateşin ortasına atıyorlar. Birçok anayı, babayı gözü yaşlı bırakırken birçok çocuğu da babasız bıraktılar. Türkiye bu kadar şahit olmamıştı hainliğe çünkü bizim atalarımız beraber savaştı bu vatanın birlik ve beraberliği için.. Ama bugünkü gelinen noktada, baharın gelişini bile birlik ve beraberce kutlayamaz olduk. Mecliste terörizmi desteklediği iddia edilen partiler kendi ırkından olan insanları kışkırtarak kardeşliğimizi bozmaya çalışıyorlar. Bakınız 22 Mart Şırnak’ın Cizre ilçesinde düzenlenen izinsiz Nevruz gösterilerindeki çatışmada 28 yaşındaki polisimiz Ahmet Toprakoğlu şehit düştü. Cudi dağındaki çatışmaya bakın; 6 askerimiz şehit düştü. İstanbul’daki kutlamalarda sokaklarda protestocular otobüsler yağmalayıp, esnafın malına zarar verdiler. Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde terör örgütü PKK polise taş atarak baharın gelişini kutladı. BDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, Demokratik Toplum Kongresi Genel Başkanı Ahmet Türk ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ve birçok BDP vekil Nevruz Bayramın da demokratik özerklikten bahsederek, Abdullah Öcalan’ın posterlerini açtılar. Ama Türkiye asla unutmaz Kurtuluş savaşını, Çanakkale savaşını… birlik ve beraberliği..

Türkiye Cumhuriyetini bugünlere sürükleyenler elbet bir gün cezalarını bulacaktır. Bizler yine dimdik ayakta, kardeşçe Dünya Nevruz Bayramını kutlayacağız. Bütün uluslar kardeşliğimize er ya da geç şahit olacaktır.

 

Leave a Reply