Bölündük Bölündük Dedim İnanmadınız Ne Oldu Şimdi?

Hatırlar mısınız meşhur bir kırmızı kitabımız vardı bizim. Hani bütün dünya ülkelerinin Türklerden nefret ettiğini; 3 tarafımızın denizlerle 4 tarafımızın ise düşmanlarla çevrili olduğunu söyleyen; iç tehdit olarak da bölücülük ve irticai faaliyetleri kabul eden kırmızı kitap. En temel özelliklerinden birisi de ayrım yapmamasıydı bu kitabın sözgelimi dini hassasiyeti olan bütün vatandaşlar gerici, Türkiye’nin doğu bölgelerinde yaşayan insanlar da bölücüydü. Terörist olarak adlandırılmak için ise Kürt olduğunu söylemek yeterli bir sebepti, doğal olarak (!)

Başbakan Diyarbakır'da büyük ilgiyle karşılaşmıştı.

Başbakan Diyarbakır’da büyük ilgiyle karşılaşmıştı.

Üzülerek takip ediyorum gündemi ve yakın zaman önce, malumunuz andımızı okuma uygulamasına da son verildi. Yani her sabah öğrencilerin varlığını Türk varlığına armağan etmesi kadar olağan başka bir şey olamaz herhalde. Ama maalesef andımızı okumayı yasaklayan zihniyetin dünyadan haberi yok ki. Eğer dünyadaki örnekleri inceleseler görecekler ki andımız benzeri metinler Hitler Almanyasında, Mussolini İtalyasında, Franko İspanyasında ve Stalin Rusyasında da var. Diğer yandan Türkiye topraklarında utanmadan Kürtçe şarkı söyleyen densizler(!) vardı bu ülkede. Ama şükür ki hem devletimiz uygulamış olduğu politikalarla hem de vatanseverlerimiz gerekirse çatal kaşık fırlatarak ülkemizin adına yakışan karşılığı vermişlerdi bu bölücülere. Şimdi ise Diyarbakır’da bir miting yapılıyor ve burada Kürtçe konuşmalar yapılıyor hatta Kürtçe şarkılar söyleniyor; güvenlik güçleri, devletin savcıları da bu duruma müdahale etmiyor. Tüm bunlar yetmezmiş gibi barış ve kardeşlik vurguları yapılıyor  ve daha önce kahraman vatanperverlerimizin takımlarının bozulmasını bile göze alarak çatal, kaşıklarla saldırdığı Ahmet Kaya bir ülkenin başbakanınca “keşke o da burada olsaydı.” diye yad ediliyor.

Nerdeyse bahsetmeyi unutuyordum: Kürtçe diye bir dil yoktur çünkü o Türkçe, Arapça ve Farsça’nın karışımıdır sonra Kürtler bir ırk değil dağ Türkleridir. Ayrıca belirtmek isterim ki “Türkiye Türklerindir.”

Not: Yukarıdaki saçmalıkların bir çoğuyla ilgili detaylı bilgiyi hem çeşitli forumlarda, hem gazete ve dergilerde hem de akademik çevrelerde bulabilirsiniz.

Leave a Reply