1)Adınız -Soyadınız

Aycan Kızılgüneş

2)Bölümünüz?

Endüstri Mühendisliği – 4

3)Neden bu bölümü seçtiniz?

Diğer mühendisliklere nazaran yönetici konumlarına daha yakın olduğu ve sadece bir şeyler üretmekle sınırlı kalmayıp hali hazırda üretilenleri geliştirme konusunda da eğitim alacağımız için.

4)Öğrencilik döneminiz süresince okulda veya dışarıda aktif olarak çalıştığınız bir alan oldu mu?

Okulda, Bilgi ve Tanıtım Ofisi’ndeki üçüncü senem. Bunun dışında Yeni Ufuklar Kulübü’nün başkan ve başkan yardımcılığını yaptım. Aynı zamanda Kariyer Merkezi’nde yardımcı öğrencilik yapıyorum; İş Alanları Tanıtım Günleri, Kişisel Gelişim Günleri, Kariyer Fuarı gibi etkinliklerde aktif görev alıyorum. Bunların dışında da haftasonları Sokak Lambası Projesi’ne devam ettim bir sene boyunca.

Okul dışında da LÖSEV gönüllüsüyüm yaklaşık 6 senedir.

5)Geleceğe yönelik planlarınız nelerdir?

Öncelikle yüksek lisansa devam etmek, ama bu sadece yüksek lisans mı olur yoksa çalışırken yüksek lisans mı olur onu zaman gösterecek. Ama devamında doktoranın gelmeyeceği yüksek ihtimal :)

6)Bilkentli olmak size neler kazandırdı?

Bu soruya verilen cevapları, dışarıdan bir gözle genelde hazırlanmış veya belli bir kalıbı varmış gibi görüyorlar. Ama üçüncü sınıfa gelip bölümünüzün esas eğitimini alıp mülakatlara girmeye başlayınca insanların size ne kadar iyi bir gözle baktığını görmek çok güzel bir duygu. Hatta “Bilkent Endüstri Mühendisliği okuyorum” deyince bile karşınızdaki insanların, size daha bir saygıyla yaklaşması çok hoş. Ama Bilkentli olmamın bana en çok kazandırdığı şey, özgüven ve kendimi geliştirebilmem. Herkesin çekinerek yaklaştığı konularda, ben en önde atılıp herkese öncülük edebiliyorum. Bu da her yerde fark yaratmamı sağlıyor.

Leave a Reply