Mezun Adaylarına Soruyoruz

Ad Soyad: Burcu Gazioğlu

Bölüm: İktisat.

Mezun olduktan sonra hangi sektörde çalışmak istiyorsunuz?
Mezun olduktan sonra bir şirketin yada bankanın finans danışmanı olarak çalışmak istiyorum.

Peki niçin bu alanda çalışmak istiyorsunuz?

Hem banka sektöründe hem de özel sektörde bu işi yapabilirim. Genellikle bu mesleği, üst düzeyde genel yeteneğe ve sayısal düşünme gücüne sahip, mali konulara ilgi duyan, durumu iyi analiz edip, doğru karar verebilen, ikna gücü ve sorumluluk duygusu yüksek kimseler tercih ediyor. Bu özelliklerin bana uyduğunu ve dolayısıyla bu alanda başarılı olacağımı düşünüyorum.

Çalışmak için seçtiğiniz bu alanda emin olma sürecinde Bilkent Üniversitesi’nin  katkısı oldu mu? Olduysa nasıl bir katkıydı? 

Bilkent’in geleceğimle ilgili verdiğim kararlarda etkisi tabii ki oldu. Özellikle 2011 senesinde katıldığım MEC Business Seminar Komitesi geleceğim hakkında doğru kararları almamda büyük rol oynadı. Türkiye’deki ilk kampüs dışı öğrenci organizasyonu olma özelliği taşıyan bu organizasyon komitesinde görev yaptığım süre içinde kendimi ve becerilerimi tanıdım; hangi alanda daha başarılı ve verimli olabileceğimi öğrendim. Sonra dönem içerisinde öğrencilere yönelik düzenlenen sayısız seminer ve organizasyonlar da öğrencilere gelecekleri hakkında karar alırken çok yardımcı oluyor.

Leave a Reply