Adnız Soyadınız: Olgu Dervişler

1-) Bölümünüz: İktisat
2-) Mezun olduktan sonra hangi alanda çalışmak istiyorsunuz?
Mezun olduktan sonra medya sektöründe çalışmak istiyorum.
3-)Niçin çalışma alanı olarak; medya sektörü?
Medya sektörünün her şeyden önce eğlenceli ve dinamik olduğunu düşünüyorum. Habercilik oldum olası ilgimi çekmiştir. Almış olduğum İktisat eğitimiyle yeteneklerimi birleştirip başarılı bir medya kariyerine sahip olabileceğimi öngörmekteyim. Seçtiğim herhangi bir alanda akademik anlamda ilerlerken medyadaki işime devam etme şansım da olabilir. Ayrıca, dil yeteneklerinin en aktif olarak kullanıldığı alanlardan biri medya. Ekonomi / Dış Haberler – Diplomasi / İç Politika ilgi alanlarım. İlk birkaç yıl sahada çalışmak da deneyim açısından yararlı olabilir. Sosyal medyanın yükselişiyle birlikte boyut değiştirecek, yenilenecek ve farklılaşacak medya sektörü. Nereye verileceğini tam olarak kestirememek de bana heyecan verici geliyor. Sürprizlere, yeniliklere açık bir alan…
4-) Çalışmak için seçtiğiniz bu alanda emin olma sürecinde Bilkent’in katkısı oldu mu? Eğer olduysa bu nasıl bir katkıydı?
Bilkent Kariyer Günleri’nin “Medya” Temalı Konferanslarının tamamına katıldım. Bilkent İletişim ve Tasarım mezunu olan ve Medya Sektöründe başarılı bir kariyere sahip olan konuşmacılardan biriyle iletişime geçip bir haber kanalında staj yapmış olmamı da Kariyer Günleri’ne borçluyum.

Leave a Reply