En İyi Yazarlardan

Edebiyat dünyasında daha 40’ına varmadan kendilerini kanıtlayan, yaşları genç fakat edebi yönleri artık olgunluk çağında olarak nitelendirilen yazarlar listesine baktığımızda, Hakan Bıçakçı ismi dikkatimizi çekmektedir.

Psikolojik gerilim türünde genç yaşta ismini kanıtlamış olan Hakan Bıçakçı, 1978 tarihinde İstanbul’da doğmuş, ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1996 yılında üniversite eğitimi için Ankara’ya gelmiştir. Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nü mezun olan genç yazarın ilk yazıları “Dört Mevsim” adlı edebiyat dergisinde yayınlanmıştır.

Nisan 2005- Şubat 2006 arasında edebiyat dergisi “Picus”ta Mevsim Normalleri, Nisan 2006- Nisan 2007 arasında da Akşam Gazetesi’nin Pazar dergisi Brunch’ta Jeneratör isimli sayfada yazılarını yazmaya devam etmiştir.

Yazın üzerine tavsiyelerini de şu sözlerle dile getirmektedir :” Yazmak o kadar kişisel ve tuhaf bir süreç ki, tavsiyeler çok teorik ve anlamsız kalabilir. Sadece şöyle bir naif tavsiyede bulunabilirim. Çok okuyun. Aksi takdirde Amerika’yı yeniden keşfedip boş yere heyecanlanırsınız.”

Yayınlanmış kitapları; Karanlık Oda (2010), Apartman Boşluğu(2007), Bir Yaz Gecesi Kabusu (2005), Boş Zaman (2004), Rüya Günlüğü( 2003), Romantik Korku(2002).

Daha kırk yaşını doldurmadan en iyi yazarlar listesinde yerini alan Hakan Bıçakçı’nın yeni kitapları okuyucular tarafından sabırsızlıkla beklenmektedir. Bilkent Üniversite’si adına genç yazarlarımızdan birinin üniversite mezunumuz olması üniversiteye gurur vermekle birlikte, Hakan Bıçakçı’ya başarılarının devamını dilemekteyiz.

Leave a Reply