Okulumuzun Son Sınıf Öğrencisi olan Merve Ergin ile gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbeti siz okuyucularımıza sunmaktan mutluluk duyarız.

1.)Bölümünüz nedir?

İktisat
2.) 4 yıl önce bu bölümü seçerken mezun olduğumda şu alana yönelirim diye
mi seçtiniz, eğer öyleyse şuan hala o alanda mı ilerlemek istiyorsunuz
yoksa farklı bir alanda mı?

Bu bölümü seçmeden önce düşündüğüm şey bankalardı çok fazla ilgimi çekiyorlardı parayla uğraşmak insanlarla ilgilenmek bir nevi paranın ve halkla ilişkilerin bir arada olmasını seviyordum 4 yıl boyunca bu ilgim azaldı kendi işimi yapmak istiyorum artık önce belki biraz kazanmak için bölümümle alakalı bi işe girerim sonrasında bana lazım olan parayı toparladıktan sonra kendi işletmemi kurmak istiyorum tabi yine insanlarla içi içe olabileceğim bir sektör olacak.

3.)Bu değişime neden olan faktörler nelerdir?

Kariyerle alakalı bir çok seminere gittim bankalarda çalışan insanlarla görüştüm ayrıca Kıbrıs’ta babamın bir yakını vasıtasıyla bir bankaya girdim 10 gün kadar onun yanında durdum yardım ettim staj için değildi sadece benim bu sektörü görmem amaçlıydı. Bana uzak geldi bu işler eskisi kadar çok istemiyorum bu yüzden ayrıca kendi işimi kurmak artık daha fazla ilgimi çekiyor.Ayrıca kişiliğimle alakalı da birilerinden emir alarak ömür boyu yaşamak zor gibi gözüktüğü için vazgeçtim bir süre katlanırım ama devamı gelmez diye düşünüyorum ama tabi ne olacağı belli olmaz.

4.)İş alanı veya sektörkararlaştırmanda bilkent yararlı oldu mu (örneğin gittiğin konferanslar,
stajlar vs.)

Evet,yararlı oldu.Çeşitli seminerlerde, toplantılarda, meslek tanıtımlarında bulunmak dış dünyada olup biteni görmek açısından yararlı oldu.Bu seminere katılan konuşmacılardan birçok tavsiyeler aldım ve bu konuşmacıların hangi mesleklerde neler yaptıklarını az çok öğrenmiş oldum.

Leave a Reply