1996 yılında Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünü bitirdikten sonra, yine aynı yıl TRT Ankara Çocuk Korosundan aldığı eğitimle Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesini kazanan mezunlarımızdan Atilla Çağdaş Değer, 2002 yılında yüksek şeref derecesiyle okulumuzdan mezun olmuştur.

Mezunumuz Atilla Çağdaş Değer’ in koro müziği eğitimi Kocatepe Mimar Kemal Lisesi’ nde başlamış ve koro müziğine bir çok katkısı olup bir çok konserde de görev almıştır. 2003 yılında kurulan Silahlı Kuvvetler Bando Okulları Komutanlığı Meslek Yüksek Okulu’ nda ilk sivil koro eğitimcisi olarak görev aldıktan sonra 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’ da öğretim görevlisi oldu ve meslektaşı Çiğdem Aytepe ile Hacettepe Çocuk ve Gençlik Korolarını kurdu. Aynı zaman da 2007 ve 2011 yılları arasında Gazi üniversitesi’ nde koro dersleri verdi. 2008 yılından beri Hacaettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarında Solfej – Teori ve Koro dersleri vermektedir.

Atilla Çağdaş Değer’ in koro eğitimini anlatan kitapları Şarkı Dağarcığı ve Çocuk Korolarında Temel Müzik Eğitimi 2, 2009 yılında yayınlanmış ve koro alanında bir çok ödülleri vardır.

Leave a Reply