Üniversite yılları hızla geçip gider ve hiç fakına varmazsınız derdi büyüklerimiz. Bilkent’e geldiğim ilk yıllarda bunun anlamanı pek fark edememiştim. Şimdi ise yaklaşmakta olan mezuniyetle 5 yıl gözümün önünden geçiyor ve gerçekten nasıl geçtiğini anlamakta güçlük çekiyorum. Bu 5 yıllık Bilkent  macerası kimi zaman zorlu sınav takvimi ve yetiştirilmesi gereken ödevlerin verdiği stresle, kimi zaman da eşsiz bir kampüse sahip olan okulumda geçirdiğim güzel günler, dostluklarla doluydu. Bu yolda hiç şüphesiz en büyük yardımcımız her zaman yanımızda olan arkadaşlarımızdı. Bizde   Uluslararası ilişkiler 2013 mezun adayları olarak bu günleri yad etmek ve yaklaşan mezuniyetin hüznünü ve sevincini paylaşmak için bir etkinlik düzenledik. 8 Aralık gecesi Laterna’da gerçekleşen gecede  çok samimi bir ortam oldu. Hem okulda yaşadığımız acı tatlı anıları paylaştık hem de  yaklaşmakta olan mezuniyetimizi erkenden kutlamış olduk ve 5 senenin stresini güle oynaya attık . Bu güzel geceyi organize edenlerden Mehmet Aybaş ve Erkin Aparı’dan geceyle ilgili görüşlerini aldık:

Mehmet Aybaş: “Biz yemeği organize ederken baya büyük kapsamlı olmasını düşünüyoduk ,  sonra zaman geçtikçe insanlar yavaş yavaş vazgeçtiler hani bu biraz moral bozdu tabi ama Erkinle biz vazgeçmedik, gelenler zaten en samimi olduklarımız dedik, 42 kişi hesapladık 49 kişi geldi, tahmin ettiğimizden çok daha güzel oldu, insanlar hep teşekkür ettiler, hakkını fazlasıyla verdi, dahası şu da var, diğer bölümden arkadaşlarımın bikaçına da bahsetmiştim bu organizasyondan onlar da inanılmaz özendiler bize ah keşke bizim bölümümüzde de olsa dediler. Bu organizasyon da bu kadar basarı sağlayınca da daha farklı organizasyonlar için baya motive olduk inşallah daha değişik şeyler de yapacağız .”

Erkin Aparı: “4 yıllık bölüm arkadaşlığımız süresince birçok şey paylaştık, aynı sıralarda dirsek  çürüttük. Birlikte eğlencenin zamanı gelmiş geçiyor diye düşündük ve güzel bir yemek organizasyonu yaptık. Katılan arkadaşlardan da çok olumlu dönüşler aldık sanırım güzel bir şey yaptık. Son yılımızı dolu dolu  geçirmeye çalışıyoruz ve başka organizasyonlar hazırlamayı planlıyoruz.”

2013 Uluslararası ilişkiler mezun adayları olarak hep beraber çok güzel bir etkinliğe imza attık. Umarım bu güzel etkinlik diğer bölümlere de örnek teşkil eder ve bu tarz etkinliklerle dostluklarımız daha da çok pekişir.

 

 

 

Leave a Reply