Mezunumuz Zeynep KOLTUK, Türkiye’de bundan tam 21 yıl önce ilk F-16 uçağını test eden ve toplam 561 uçağın test uçuşlarını 1361 saat uçuş ve sıfır kaza başarısı ile tamamlayarak bu alanda dünya rekoru kıran Şener Koltuk‘ un kızı olarak 1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Çocukluğunda  bale, resim, piyano ve modern dansla ilgilenen Zeynep Koltuk, kendini bu alanlarda profesyonel olarak yetiştirmiş, iyi derecede İngilizce ve Almanca eğitimiyle de bunlara katkıda bulunmuştur. Üniversite hayatında aramızda gördüğümüz  Koltuk, oyunculuk  hayatıyla bugün evlerimize konuk oluyor.Annesinin yoğun ısrarı ile BİLKENT ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER okuduktan sonra içindeki oyunculuk aşkını şu sözlerle dile getiriyor: ” Benim annem oyuncu bu sebeple oyunculuk benim için her zaman istediğim bir meslekti. Fakat annem oyunculukta para yok, bir mesleğin olsun diyordu hep. Bende hadi istiyorsunuz madem diyerek Bilkent’te Uluslararası İlişkiler okudum. Okul bitti ve diplomamı anneme vererek oyunculuğa başladım.”

Türkan Şoray kanunları benim için de geçerli!

Oyunculuk hayatına adım attıktan sonra Ankara ve İstanbul arasında mekik dokumaya başlayan Koltuk, ilk olarak 2007’de Trt’de ”Bir Başka Ankara” programını sunmasıyla ekranlara konuk olmuştur.

Daha sonra Kanal D’nin yayınladığı “Kod Adı Kaos” adlı dizide, genç ve güzel bir iş kadınını canlandırdı. Birde “Bizim Evin Halleri” dizisinde yedi yıldır Emine Yılmaz’ın canlandırdığı Neva rolünü devraldı.Sonrasında Oktay Kaynarca’nın oynadığı Adanalı dizisinde Maria adıyla  rol aldı. Son olarak ve halen Behzat Ç. dizisinde  Harun karakterinin kız kardeşini canlandırmaktadır.

Mezunumuz kendi gibi oyuncu olan Tolga Ekin ile Bizim Evin Halleri dizi setinde bir birlikteliğe başlamış ve kendisiyle evlilik yolunda ilerlemektedir. Kendisini yeni projelerde görmekten mutluluk duyuyoruz ve Bilkent Mezunlar olarak başarılarının devamını diliyoruz.

 

Leave a Reply