Çanakkale’de geçtiğimiz cumartesi günü meydana gelen olayda, İstanbul’da yaşayan Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu Şebnem Zileli Görgün’ün, 1.5 yıllık eşi Yekta Onur Görgün ile ailesini ziyarete geldiği binanın çatı katında cesedi bulundu. Elleri arkadan kısmen ip ve telle bağlı olan Görgün’ün cesedi otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

OTOPSİ TAMAMLANDI

Olay günü yapılan ilk incelemede, zaman zaman psikolojik destek de aldığı öğrenilen Şebnem Zileli Görgün’ün intihar ettiği şüphesi üzerinde duruldu. Tozlu olan çatı katında da sadece 1 kişiye ait ayak izinin bulunması bu düşünceyi güçlendirdi. Ancak, talihsiz kadının ellerinin hem ip, hem de telle bağlı olması ve ellerinin yumruk biçiminde eşofmanın kolları içinde olduğunun ortaya çıkması kafalarda soru işareti bıraktı. Çıplak ayak ve pijamayla çatı katına çıkan Şebnem Zileli Görgün’ün otopsisinde, herhangi bir darp izine raslanmadığı tespit edildi. Ancak detaylı otopsi raporunun yaklaşık bir ay sonra çıkacağı kaydedildi.

GÖZYAŞLARI ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİ

Otopsinin ardından yakınlarına teslim edilen Şebnem Zileli Görgün’ün cenazesi, Kurşunlu Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Şehir Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturmanın sürdüğü, bütün olasılıkların değerlendirildiği bildirildi.

Leave a Reply